sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Czy szkoła muzyczna będzie płacić czynsz powiatowi?

Czy szkoła muzyczna będzie płacić czynsz powiatowi? - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Państwowa Szkoła Muzyczna mieszcząca się obecnie w „budynku B” przy ul. Kościuszki, użycza pomieszczenia od I Liceum Ogólnokształcącym. Jak się jednak okazało na ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego, nie dość, że powiat na pomieszczeniach nie zarabia, to jeszcze ponosi koszty związane z ich utrzymaniem. Radny Dariusz Młynarczyk (PO) dopytywał się, czy nie byłoby zasadne, aby szkoła płaciła czynsz, tym bardziej, że zachodzi podejrzenie, iż PSM podnajmuje pomieszczenia Turkowskiemu Towarzystwu Muzycznemu?

Podczas minionej sesji Rady Powiatu Tureckiego, dnia 28 maja, miało miejsce głosowanie nad przyjęciem sprawozdania z gospodarowania mieniem Powiatu Tureckiego za 2014 r. W tracie tego punktu radny Dariusz Młynarczyk (PO) dopytywał o szczegóły umowy zawartej pomiędzy powiatem tureckim a Państwową Szkołą Muzyczną w Turku, zgodnie z którą powiat użycza pomieszczenia szkole.

reklama

- Na ostatniej komisji budżetowej dowiedziałem się, że pomieszczenia te są użyczane, a dodatkowo powiat ponosi wydatki związane z ich utrzymaniem – poinformował Młynarczyk. Inną sprawą, która zaniepokoiła Młynarczyka jest fakt, że pod uchwałą zarządu powiatowego podpisany jest ówczesny radny powiatowy Henryk Kranc, który w tamtym czasie pełnił obowiązki dyrektora PSM. - Radny Kranc głosował w sprawie, w której miał swój interes prawny – podkreślał radny Młynarczyk, zastanawiając się czy w związku z tym taka umowa jest nadal zobowiązująca.

- Dowiedzieliśmy się także, że Henryk Kranc jest prezesem Turkowskiego Towarzystwa Muzycznego, które bezpłatnie podnajmuje pomieszczenia od szkoły muzycznej, podobno w zamian za użyczenie instrumentów – dodał radny M. M. Marczewski - Czy zarząd będzie się starał doprowadzić do tego, aby PSM, która otrzymuje subwencję, oraz stowarzyszenie pana Kranca, płaciło czynsz? - dopytywał MMM.

Na wątpliwości radnych odpowiedział starosta Mariusz Seńko, który poinformował, że zarząd tę tematykę podejmował z panią dyrektor PSM. - W związku z tym, że inne podmioty wynajmujące od nas pomieszczenia czynsze płacą, to byłoby zasadne, aby PSM ponosił jakieś kwoty – odpowiedział Seńko. - W sprawie ewentualnego podnajmu, to już prosiliśmy o wyjaśnienie sprawy, jednak odpowiedzi jeszcze nie mamy. - dodał starosta.

Według informacji starosty w umowie zawarty jest półroczny okres wypowiedzenia użyczenia pomieszczeń. Jednak uchwałę zarządu powiatu, pod którą podpisał się radny-dyrektor Kranc, można skierować do wojewody, który ze względu na wątpliwości natury prawnej, być może uchwałę unieważni.

reklama

md

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Czy szkoła muzyczna będzie płacić czynsz powiatowi? - foto: M. Derucki
Podobne artykuły
Nowe inwestycje i uchwały. Podsumowanie IV...

Nowe inwestycje i uchwały. Podsumowanie IV Sesji Rady Miejskiej Turku

z wczoraj
 IV Sesji Rady Gminy Turek. Absolutorium dla...

IV Sesji Rady Gminy Turek. Absolutorium dla Wójta i ważne decyzje dla...

25 czerw.
III sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie....

III sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Burmistrz Ewelina...

20 czerw.
Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza...

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły...

28 maj.
II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano...

II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano składy komisji stałych

27 maj.
Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama