Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Całe Międzylesie bawiło się na pikniku

Całe Międzylesie bawiło się na pikniku
 

W minioną niedzielę w Międzylesiu odbył się kolejny już „Piknik Strażacki”, integrujący lokalną społeczność, a zarazem podnoszący wiedzę z zakresu zapobiegania pożarom czy też niesienia pomocy poszkodowanym. O to, by udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, zadbali m.in. prezes OSP Międzylesie - Marian Przyszło i radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak.

Podczas wydarzenia wszyscy zebrani w pobliżu strażnicy wysłuchali m.in. krótkiej pogadanki dotyczącej ochrony przeciwpożarowej, którą wygłosił komendant Gminnego Związku OSP we Władysławowie – druh Wisław Kałużny. Przed oszustami, którzy co jakiś czas próbują okraść osoby starsze i samotne, lub namawiają je na „okazyjne” zakupy, ostrzegał mieszkańców Międzylesia i okolic  asp. sztab. Piotr Kąciak z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Uczestnicy wydarzenia uzyskali nie tylko wiedzę merytoryczną, ale i praktyczną, a było to możliwe za sprawą pokazów ratownictwa medycznego, które odbyły się dzięki przybyłym do Międzylesia pracownikom firmy Iva-PiT. 

reklama

Wizyta przedstawicieli służb mundurowych nie była rzecz jasna jedyną atrakcją przedsięwzięcia. Wszyscy zgromadzeni chętnie uczestniczyli w loterii fantowej, w której każdy los był zwycięski. Sporo frajdy miały dzieci, gdyż nie tylko mogły zwiedzić wnętrze radiowozu, ale też wzięły udział w przygotowanych dla nich konkursach. Nikt nie myślał o czmychnięciu do domu na podwieczorek, gdyż na wszystkich czekały pyszne kiełbaski z grilla, a smakosze typowego swojskiego jedzenia mogli się posilić pajdą chleba ze smalcem oraz wyciągniętym z beczki ogórkiem.

AW

Podobne artykuły

Piknik Strażacki w OSP Międzylesie już w...

Piknik Strażacki w OSP Międzylesie już w sobotę....

18 sierp.
Nowe węzły wodociągowe w miejscowościach...

Nowe węzły wodociągowe w miejscowościach...

17-12-2020
WOT tworzy odznakę 123. batalionu.

WOT tworzy odznakę 123. batalionu. "Gdzie to...

10-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama