sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Świerk bliski "dyrektorowania" w Kaczkach

Świerk bliski
foto: Arkadiusz Wszędbył 

W wyniku postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, przeprowadzonego w dniu 21 lipca 2015 r. Komisja Konkursowa stwierdziła rozstrzygnięcie konkursu. Kandydatem na stanowisko dyrektora ZSR CKP został Krzysztof Świerk. Wyniki konkursu musi zatwierdzić jeszcze Zarząd Powiatu Tureckiego.

O tym, że czekać może nas zmiana w Kaczkach Średnich mówiło się od dawna. Już podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu Tureckiego jej uczestnicy dowiedzieli się, że Zarząd Powiatu już za chwilę poszukiwać będzie dyrektorów dla lokalnych szkół. – Mówimy tutaj łącznie o trzech konkursach, dotyczących ZSR CKP w Kaczkach Średnich, ZST i PPP w Turku – informował wówczas starosta Seńko wskazując, że niebawem rozpoczną się procedury związane z konkursami i powołaniem Komisji Konkursowych.

reklama

Osoby zainteresowane rywalizacją w konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich mogły zgłaszać swoje kandydatury do dnia 1 lipca 2015 r. Dalszą ich weryfikacją zajęła się Komisja Konkursowa, powołana przez Zarząd Powiatu Tureckiego. Kandydatury były dwie.

Jak się okazało po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, Komisja Konkursowa zadecydowała, że to Krzysztof Świerk będzie najlepiej sprawował funkcję dyrektora ZSR CKP. Nie oznacza to jednak, że już dziś na 100% można stwierdzić, że Krzysztof Świerk dyrektorem zostanie. Opinia Komisji Konkursowej została wydana, ale teraz czas na ewentualne złożenie odwołania ma Sławomir Kosobudzki. Koniec końców kandydaturę Krzysztofa Świerka musi jeszcze przyjąć definitywnie Zarząd Powiatu.

Krzysztof Świerk ma 31 lat. To absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku, Politechniki Poznańskiej i Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego w Chociebużu. Krzysztof Świerk związany był dawniej m.in. z firmą Volkswagen, dziś pracuje jako kierownik kształcenia praktycznego Zespół Szkół Technicznych w Turku.

AW

Podobne artykuły

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.
Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama