wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Most w Brudzewie w remoncie

Most w Brudzewie w remoncie
 

W obecności Starosty Tureckiego Mariusza Seńko, w dniu 20 lipca 2015 roku został przekazany plac budowy i podpisana umowa między Zarządem Dróg Powiatowych w Turku a Zakładem Inżynierii Budowlanej ADOR s.c. z Łodzi - wykonawcą przebudowy mostu przez rzekę Kiełbaskę w Brudzewie.

Most w Brudzewie to przeprawa o dużym natężeniu ruchu nie tylko w skali gminy, ale również w skali całego powiatu. Jest szczególnie ważnym połączeniem dla podróżujących w kierunku miasta Koła. Jego stan techniczny od dawna budził uzasadnione zastrzeżenia. Rozpoczęta inwestycja jest odpowiedzią na deklarację Starosty Tureckiego Mariusza Seńko złożoną mieszkańcom na sesji Rady Gminy Brudzew na początku obecnej kadencji.

reklama

Samorząd Powiatu Tureckiego podjął decyzję o wykonaniu przebudowy. Poczynił też starania o pozyskanie na tę inwestycję środków zewnętrznych. Udało się pozyskać 331.682 zł z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Ponadto zgodnie z treścią umowy partnerskiej Powiat Turecki przekazał Gminie Brudzew 205.000 zł na budowę dróg gminnych, ul. Kard. S. Wyszyńskiego, ul. Słonecznej i ul. Kwiatowej w Brudzewie, a Gmina Brudzew zwrotnie wsparła Powiat Turecki kwotą 205.000 zł przebudowę mostu na rzece Kiełbasce.

Roboty związane z przebudową mostu poprzedzi wykonanie kładki dla pieszych. W planie inwestycji jest między innymi rozbiórka starych i wykonanie nowych balustrad oraz nawierzchni jezdni na obiekcie, remont podpór mostu, ułożenie stalowych dźwigarów oraz montaż zbrojenia i betonowej płyty ustroju nośnego.

Planowany termin zakończenia  inwestycji drogowej Powiatu Tureckiego w 2015 roku to 23 października 2015 roku.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w...

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w Turku

21 lt.
Tuliszków. Dokumentacja projektowa na...

Tuliszków. Dokumentacja projektowa na przebudowę...

9 lt.
Nie jest to autostrada ale jest nowy most,...

Nie jest to autostrada ale jest nowy most, chodnik i...

30-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama