czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w Turku

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w Turku - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Zgodnie z obietnicami meteorologów, zima ma do nas jeszcze wrócić. Zarząd Dróg Powiatowych, który dba o utrzymanie ponad 300 kilometrów dróg i chodników powiatu tureckiego, zyskał całkiem nowy sprzęt, który ma pomóc między innymi w zimowym utrzymaniu nawierzchni.

Flota do utrzymania ponad 300 kilometrów dróg powiatowych została powiększona o samochód ciężarowy Iveco Magirus Trakker 450, posypywarkę (solarko-piaskarkę) Ozamet OZ-PT 7, pług odśnieżny Ozamet OZ-W 30 oraz ciągnik Zetor Major CL 80. Łączna wartość zakupionych przez powiat pojazdów i sprzętu to 525 698 zł. Samochód ciężarowy, posypywarka i pług będą służyć do zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych. Ciągnik zostanie również doposażony w pług odśnieżny. Poza sezonem zimowym, ciężarówka i ciągnik posłużą do zadań związanych z bieżącym utrzymania dróg. Będą kosić pobocza i rowy, dowozić materiały do naprawy i remontu dróg, ulic i chodników.

reklama

Jak pokazały ostatnie dni, sprzęt używany przez drogowców jest także przydany w sytuacjach kryzysowych. Pracownicy ZDP w Turku, brali udział w usuwaniu zniszczeń spowodowanych przez orkan Dudley.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w Turku - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Tuliszków. Dokumentacja projektowa na...

Tuliszków. Dokumentacja projektowa na przebudowę...

9 lt.
Styczniowy atak zimy. Szklanka na drogach, auta...

Styczniowy atak zimy. Szklanka na drogach, auta po...

21 st.
Dobra. Nowa nawierzchnia w Józefowie i nie tylko

Dobra. Nowa nawierzchnia w Józefowie i nie tylko

19-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama