poniedziałek 17 maja 2021

Brunony, Sławomira, Wery

8°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowice: Ruszyła "obława" na zabójcę psów. Czeka 5 000 zł nagrody

Turkowice: Ruszyła
foto: facebook.com / archiwum prywatne właścicielki psów  

Do bulwersującego zdarzenia doszło w weekend na terenie Turkowic w gminie Turek. W sobotę, około godz. 18:30 ktoś zabił dwa owczarki, które odłączyły się od swej właścicielki.  Pani Nikola wskazuje, że suczkę zastrzelono, a samca najprawdopodobniej skatowano, gdy próbował bronić rannej i konającej towarzyszki. Właścicielka nie ma zamiaru odpuścić sadyście i teraz to na niego rozpoczęło się „polowanie”, gdyż ogłoszona została już wysoka nagroda pieniężna za wskazanie winowajcy i pomoc w rozwiązaniu sprawy. 

Informacje dotyczące dramatycznego zdarzenia pojawiły się na facebooku w sobotę. Wtedy to, tuż po zajściu, z apelem do znajomych i innych internautów wyszła pani Nikola. Wspomniana para psów pobiegła za sarnami. Właścicielka odnalazła martwego samca (ze zdjętą przez kogoś obrożą), suczki nigdzie nie było. Błaganie o pomoc w odnalezieniu drugiego czworonoga okazało się niestety zbędne. Także i ten owczarek został później odnaleziony martwy.

Na tym sprawa się nie kończy, ale dopiero zaczyna. Właścicielka zwierząt zwraca się z kolejnym apelem. – Błagam o pomoc mieszkańców Turkowic i Cisewa! Wiem, że to nie myśliwy a kłusownik, więc sprawa jest bardziej skomplikowana i bez pomocy lokalnych mieszkańców nie uda mi się odnaleźć tego pożal się boże ,,człowieka”! (…) Błagam was o pomoc, ktokolwiek coś wie, ktokolwiek coś widział błagam, pomóżcie! Jestem pewna, że lokalni mieszkańcy dobrze wiedzą, kto się tak,, zabawia", świadczy o tym nawet fakt, ile gapiów było w okolicy lasu, kiedy rozpaczliwie wolałam moje nieżyjące już ukochane psy! Błagam pomóżcie, następnym razem to może być wasz ukochany czworonożny przyjaciel! Nie pozwólmy, by ten zwyrodnialec skrzywdził kolejnego psa! – apeluje pani Nikola za pośrednictwem facebooka i nie tylko.

Na chwilę obecną nagroda dla osoby, której informacje okażą się pomocne w rozwianiu sprawy, to 5 000 złotych! Pani Nikola zwraca się też z prośbą do przyjaciół, znajomych i ludzi o dobrym sercu, prosząc o pomoc w zbieraniu środków na nagrodę za ujęcie sprawcy.  W razie nieujęcia sprawcy, pieniądze zostaną przekazane na schronisko w Turku.

Osoby, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy zabicia psów, proszone są o kontakt - tel. 661 539 529. Sprawę bada też Policja.

Opracował:AW

Podobne artykuły

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje...

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje na...

7 kw.
Dobra adopcja. Przygarnij psiaka z Dobrej

Dobra adopcja. Przygarnij psiaka z Dobrej

28-03-2019
Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje...

Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje z...

21-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama