wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Duża ferma drobiu powstanie w gm. Kawęczyn?

Duża ferma drobiu powstanie w gm. Kawęczyn? - foto: freeimages.com / dennis spelt
foto: freeimages.com / dennis spelt 

Jak można było dowiedzieć się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kawęczyn, inwestowaniem w tejże gminie zainteresowany jest pewien przedsiębiorca ze Słupcy. Chce on w Nowym Czachulcu hodować drób.

Do Urzędu Gminy Kawęczyn wpłynął wniosek o wydanie decyzji dotyczących środowiskowych uwarunkowań dla inwestycji, polegającej na budowie fermy drobiu wraz z infrastrukturą towarzysząca. Mowa o budowie kurników i pomieszczeń technicznych do tuczu brojlerów. Oprócz kilku kurników powstać miałby też zbiorniki na gaz płynny, zbiornik na ścieki bytowe, silosy paszowe, drogi dojazdowe itp. Działki, na których planowana jest inwestycja, są póki co działkami rolnymi, o powierzchni łącznej około 10 hektarów. 

reklama

Zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Wniosek inwestora został skierowany do Państwowego Inspektora Sanitarnego w Turku oraz do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, w celu uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia  informował podczas sesji Rady Gminy wójt Jan Nowak.

AW

Podobne artykuły

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.
Krótka sesja Rady Gminy Malanów

Krótka sesja Rady Gminy Malanów

9 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama