środa 21 stycznia 2026

Agnieszki, Jarosława, Nory

reklama

Czaja posłem? To kandydat wart głosu, a nawet pieniędzy

Czaja posłem? To kandydat wart głosu, a nawet pieniędzy
 
reklama

Wprawdzie najgłośniejszą i aktywną kampanię wyborczą prowadzi w naszym powiecie Ryszard Bartosik, ale to nie jedyny kandydat na posła z ramienia PiS. O tym, że w wyborczym boju bierze też udział wiceprzewodniczący Rady Gminy Władysławów przypominano podczas ostatniej sesji tego gremium.

W trakcie sesji radni musieli zająć się przyjęciem szeregu poprawek do budżetu, a wśród nich znalazły się te, dotyczące organizacji wyborów. Zagadnienie wyjaśniła dokładnie skarbnik Elżbieta Klanowska. – Z Krajowego Biura Wyborczego otrzymaliśmy środki na realizację zadań zleconych, dotyczących wyborów uzupełniających na terenie gminy Władysławów, to kwota ponad 5 000 zł, a także 9 889 zł na wybory do Sejmu i Senatu, które będą w październiku. To są w pełni zadania zlecone, więc i tak państwo radni nie macie wpływu na to, jak wydatkowane będą te pieniądze. Muszą być po prostu wydatkowane na ten cel, więc proszę, by to zadanie zostało przez państwa przyjęte – mówiła skarbnik.

reklama

Głos w sprawie zabrał wójt Zając, który przypomniał, że gmina ma swego kandydata. – Te pieniążki, o których pani skarbnik powiedziała, przeznaczamy na wybory. Również muszę powiedzieć, że mamy kandydata.  To Maciej Czaja, który kandyduje do Sejmu z listy PiS-owskiej, także warto było te pieniądze przeznaczyć – mówił wójt Zając.

AW

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Przedstawiciele PiS z Turku na Konwencji...

Przedstawiciele PiS z Turku na Konwencji Programowej „Myśląc Polska"...

27-10-2025
Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie...

Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie tureckim. Nawrocki lepszy od...

02-06-2025
Wideo: Nawrocki apeluje o równość. Problemy...

Wideo: Nawrocki apeluje o równość. Problemy wykluczenia...

15-01-2025
Wideo: Prezydent Andrzej Duda w Turku....

Wideo: Prezydent Andrzej Duda w Turku. Spotkanie z Samorządowcami i...

28-05-2024
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15-05-2024
Bartosik:

Bartosik: "Nie głosujcie na kandydata platformy". Poseł PIS o...

17-04-2024

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama