czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Strażacy przygotowani do walki z powodzią

Strażacy przygotowani do walki z powodzią - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W dniu 03 października 2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku od godziny 4:00 prowadzono ćwiczenia dla całego stanu osobowego KP PSP Turek oraz jednostek OSP z terenu gminy Brudzew i Przykona.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie możliwości taktycznych i zaplecza logistycznego podczas długotrwałych akcji ratowniczych przy zaangażowaniu znacznej ilości ratowników (ok. 150 osób).

reklama

Ćwiczenia przeprowadzono na przykładzie działań przeciwpowodziowych na rzece Warcie, przebiegającej przez gminy Brudzew i Przykona w okolicach miejscowości Kozubów i Sarbice.

W ćwiczeniach udział brali przedstawiciele Zespołów Zarządzania Kryzysowego szczebla gminnego i powiatowego, co pozwoliło na zacieśnienie współpracy. Program przewidywał zajęcia teoretyczne i praktyczne połączone z prezentacją sprzętu logistycznego i przeciwpowodziowego oraz organizacji łączności i pracy sztabu.

Źródło: straz.turek.pl / st.kpt. Piotr Pieśkiewicz

Podobne artykuły

Ćwiczenia strażaków we współpracy z...

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek

10 czerw.
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne...

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne wyposażenie...

5 maj.
Ćwiczenia zgrywające OSP Turek i OSP Cisew

Ćwiczenia zgrywające OSP Turek i OSP Cisew

23-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama