piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Tuliszków: Złożył skargę na sąsiada, potem na burmistrza

Tuliszków: Złożył skargę na sąsiada, potem na burmistrza
 

Dym wydobywający się z komina cudzego domu irytuje niejednego mieszkańca naszego powiatu. Dym wkurzył też mieszkańca Sarbicka, który złożył skargę na sąsiada, a później poskarżył się też na burmistrza, który jego zdaniem nie podjął stosownych działań. O tym, czy skarga na Grzegorza Ciesielskiego jest zasadna, musieli zdecydować radni podczas sesji Rady Miejskiej.

W sierpniu do Urzędu Miasta i Gminy Tuliszków wpłynęło pismo mieszkańca Sarbicka. Skarżył się on na to, że sąsiad zadymia mu jego nieruchomość. Osoba ta odniosła wrażenie, że jego pismem nie zajęto się w należyty sposób, więc złożona została skarga na burmistrza, która trafiła we wrześniu do wojewody wielkopolskiego. Wojewoda uznał jednak, że to, czy skarga na Grzegorza Ciesielskiego jest zasadna czy nie, powinna w pierwszej kolejności zbadać Rada Miejska Tuliszkowa.

reklama

Podczas sesji można było usłyszeć, że trudno tu mówić o bezczynności ze strony burmistrza i jego ludzi. Stosowne pismo wysłano m.in. do konińskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Zwrócono się też do Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, by sprawdzić, czy komin sąsiada został prawidłowo wybudowany. Zgłaszającemu udzielono odpowiedzi pisemnej, tylko że – jak poinformowano radnych podczas sesji – zgłaszający podał w swym sierpniowym liście nieprawidłowy adres, więc potem pisma wysłane z Urzędu nie mogły trafić do zainteresowanego. Koniec końców wszczęte zostało postępowanie, w ramach którego na nieruchomości sąsiada oskarżanego o nadmierne dymienie przeprowadzono wizję lokalną. Została też zebrana dokumentacja, dotycząca legalności i prawidłowości wybudowania komina.  Zdaniem radcy prawnej Bożeny Bryzgalskiej, urzędnikom podległym burmistrzowi można zarzucić co najwyżej kilkudniowy „poślizg” w sformułowaniu odpowiedzi na pismo mieszkańca, należy jednak pamiętać, że był to w Urzędzie czas wzmożonej pracy, związanej z zajmowaniem się wnioskami suszowymi rolników.

Radni przychylili się do opinii mówiącej, że nie można mówić o bezczynności burmistrza. Podczas głosowania wszyscy radni opowiedzieli się za tym, by skargę na Grzegorza Ciesielskiego uznać za bezzasadną.

AW

Podobne artykuły

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w gminie Tuliszków

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w gminie Tuliszków

14 mrz.

"Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta, że baby górą...

3 mrz.
Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu...

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego...

21 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama