niedziela 21 lipca 2024

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

Listy do redakcji: Słuszna skarga radnych miejskich na Starostę Tureckiego

Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku

Listy do redakcji: Słuszna skarga radnych miejskich na Starostę Tureckiego
 

Starosta Turecki grzmi na radnych miejskich - jak oni śmieli złożyć na niego skargę w związku ze sprawą pozwolenia na budowę geotermii. Chcę poinformować mieszkańców Turku, że nie pierwszy raz Starosta Turecki zablokował inwestycje w mieście.

Bardzo jaskrawym tego przykładem, oczywiście poza geotermią, może być budowa lodowiska z Centrum Sportów Plażowych na terenie OSiR przy ul. Armii Krajowej. Miał to był kolejny etap rewitalizacji OSiRu. Po wodnym placu zabaw, po skateparku, po utwardzeniu drogi wewnętrznej i wybudowaniu parkingu, chcieliśmy zorganizować nową przestrzeń dla mieszkańców, dostępną w okresie letnim i zimowym. Mamy przygotowaną dokumentację. Mogło być tam od kilku już lat w ferie zimowe lodowisko, co widać na załączonej wizualizacji projektu budowy.

reklama

Co się stało, że go nie ma? Żeby złożyć wniosek o dofinansowanie, musieliśmy mieć decyzję o pozwoleniu na budowę. Tej decyzji nie otrzymaliśmy od Starosty Tureckiego. Nie mając pozwolenia na budowę, nie mogliśmy ubiegać się o środki zewnętrze na to zadanie. Natomiast odwołaliśmy się od decyzji starosty i wojewoda przyznał nam rację. Tak, jak w przypadku geotermii, uchylił decyzję starosty w całości, ale wniosku nie mogliśmy złożyć, bo już było po terminie. Dlatego nie ma jeszcze lodowiska i Centrum Sportów Plażowych w Turku.

Zapewniam, że z projektu modernizacji OSiR nie zrezygnowaliśmy. Będziemy go realizować. Przygotowujemy się do złożenia wniosku o dofinansowanie, mamy zabezpieczone pieniądze w budżecie i jeśli dostaniemy środki zewnętrzne, to przystępujemy do działania.

Dziwne jest to, że pozwolenia na budowę nie dostaje to, co ma służyć mieszkańcom Turku, jak geotermia, lodowisko i boiska do sportów plażowych, a dostaje przykładowo firma uciążliwa zapachowo i pomimo protestów mieszkańców, myjnia koło parku Tura na Os. Wyzwolenia.

Dlatego z żalem obserwuję działania Starosta Powiatowego w Turku, gdyż od kilku lat mogliśmy mieć własne lodowisko, które w ferie zimowe służyłoby dzieciakom i dorosłych. Zaś w okresie letnim i wiosennym mogliśmy mieć boiska do plażowej piłki siatkowej i plażowej piłki nożnej, co widzicie Państwo na wizualizacjach projektu. Nie mamy tego, ale zrobimy, bo taki jest nasz cel na rozwój miasta. Również z wykorzystaniem wód geotermalnych chcemy zrobić baseny na OSiR przy ul. Armii Krajowej. To wszystko niestety się opóźniło. Gdybyśmy w odpowiednim czasie dostali pozwolenie na budowę i gdyby Starosta Turecki myślał o rozwoju Turku, to w kwietniu tego roku byłaby już geotermia z odwiertem i moglibyśmy ruszyć z budową basenów.

reklama

Tego nie ma i niech Starosta Turecki lepiej zaakceptuje fakt, że będziemy o tym głośno mówić. Zamiast straszyć, niech starosta lepiej weźmie się do pracy na rzecz mieszkańców.

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turku

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
Podobne artykuły
List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku...

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku

5 czerw.
Listy do redakcji: Kałużny w politycznym...

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

16 maj.
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15 maj.
Grafik płakał jak projektował, czyli...

Grafik płakał jak projektował, czyli wspólne święta majowe w Turku

25 kw.
Wiosna w mieście czyli wycie silników zamiast...

Wiosna w mieście czyli wycie silników zamiast śpiewu ptaków

13 kw.
Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja...

Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja ruszają dwie nowe poradnie w...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama