środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Strażacy z Turku zapraszają na Dni Otwarte Strażnic

Strażacy z Turku zapraszają na Dni Otwarte Strażnic - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku zaprasza mieszkańców Turku i powiatu tureckiego na kolejną edycję akcji edukacyjnej Dzień Otwarty Strażnic. Akcja ta doskonale wpisuje się w program „Zgaś ryzyko” ukierunkowany na ograniczenie liczby ofiar pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w Polsce.

W ramach Dni Otwartych Strażnic będzie możliwość zapoznania się m.in. z zagrożeniami pożarowymi związanymi z rozpoczynającym się sezonem grzewczym, sposobami zapobiegania zatrucia tlenkiem węgla, zasadami instalacji czujek dymu i tlenku węgla, zasadami doboru i użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, zasadami bezpieczeństwa na wodzie i na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

reklama

Najmłodsi będą mogli między innymi zrobić sobie zdjęcie ze strażakami, poznać ich pracę oraz wejść do strażackich samochodów. Serdecznie zapraszamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od listopada br. do marca 2016 roku. (wyjątkiem będzie listopad, w którym zapraszamy w drugą niedzielę miesiąca) w godzinach od 10.00 do 13.00. Wszyscy odwiedzający strażnicę przy ul. Św.Floriana 2, będą mogli ponadto obejrzeć samochody gaśnicze oraz zapoznać się z innym sprzętem ratunkowym.

Więcej o programie „Zgaś Ryzyko” na stronie: zgasryzyko.pl/pl/804/o-programie.html

źródło: straz.turek.pl

Podobne artykuły

Arkadiusz Przybyła odebrał nominację generalską...

Arkadiusz Przybyła odebrał nominację generalską z...

7 maj.
Arkadiusz Przybyła Generałem Państwowej Straży...

Arkadiusz Przybyła Generałem Państwowej Straży Pożarnej

3 maj.
Śmiertelny wypadek w Olimpii. Zginął kierowca...

Śmiertelny wypadek w Olimpii. Zginął kierowca mazdy

15-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama