sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Przykona: Bednarek krytykował, reszta poparła. Będzie plan zagospodarowania

Przykona: Bednarek krytykował, reszta poparła. Będzie plan zagospodarowania
 

W trakcie ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Przykona wiele mówiło się o pracach nad planem zagospodarowania przestrzennego. Wiele uwag miał wiceprzewodniczący Bednarek, który mówił o tym, że przyrost naturalny jest niski, a tymczasem w gminie najwyraźniej liczy się na wielki rozwój budownictwa jednorodzinnego. Mimo wszystko stosowny projekt uchwały został przyjęty.

Podczas obrad radni musieli pochylić się nad projektem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w obrębach: Bądków Drugi, Dąbrowa, Ewinów, Gajówka, Gąsin, Kaczki Plastowe, Laski, Młyniska, Olszówka, Paulinów, Posoka, Przykona, Psary, Rogów, Smulsko, Wichertów w Gminie Przykona.

reklama

Zagadnienie przybliżyła uczestnikom sesji Krystyna Kuźnicka: – W tym projekcie uchwały zostały zebrane działki, które są planowane do przeznaczenia pod budownictwo mieszkaniowe, z wyjątkiem jednej działki w Laskach, która jest przeznaczona pod obiekty kultury, rekreacji i usług. Oczywiście ta działka tylko w części może być przeznaczona pod to, żeby była zgodność ze studium. Pozostały teren będzie jako rolniczy. Działki pod zabudowę mieszkaniową to działki, w sprawie których wnioski były zbierane nawet od 2007 roku. (…) Jest to zebrane, pogrupowane na miejscowości, pokazane na załącznikach graficznych. Jest ich sporo, to jest około 120 działek, ponad 100 ha pod budowę mieszkaniową.

Już na początku sesji o swych wątpliwościach mówił wiceprzewodniczący Rady Gminy, Maciej Bednarek: – Uważam za niezasadne przekształcanie tylu hektarów pod kompleksy jednorodzinne. Trzeba mieć na uwadze, że przyrost naturalny jest w Polsce jaki jest, powoli odchodzi kopalnia i elektrownia. Przyszłość nie jest tak bardzo optymistyczna, a po przyjęciu tej uchwały możemy mieć zapas działek na jakieś 85 lat. Uważam, że to jest niezasadne – mówił radny. Maciej Bednarek musiał wcześniej opuścić obrady, zadeklarował jednak publicznie, że gdyby czas mu pozwolił być na głosowaniu, to byłby przeciwny projektowi uchwały.

Przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania nie oznacza, że wszystkie te działki, które tu są ujęte uzyskają akceptację – mówił podczas sesji wójt. W międzyczasie o tym, że budownictwo jednorodzinne generuje oczekiwania mieszkańców, starał się dodatkowo przypomnieć wójtowi przewodniczący Rady Gminy. –  Nie jestem przeciwny kanalizacji w Laskach, ale panie wójcie, powstaje takie duże osiedle w okolicach Smulska – wskazywał Stanisław Bryl.

reklama

Ostatecznie o wszystkim zdecydowało głosowanie nad projektem uchwały  w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Projekt ów jednogłośnie poparli wszyscy obecni na sesji radni. Wiceprzewodniczącego Bednarka nie było już wtedy w sali obrad.

AW
 

Podobne artykuły

Dom o jakim marzysz! Prawdziwy As dobrze...

Dom o jakim marzysz! Prawdziwy As dobrze...

18 maj.
Płyty do suchej zabudowy - idealne rozwiązanie...

Płyty do suchej zabudowy - idealne rozwiązanie do...

22-10-2019
Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama