Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Wskrzeszą orkiestrę dętą?

Tuliszków: Wskrzeszą orkiestrę dętą?
 

Tuliszków ma swoją Kasztelańską Kapelę, nie ma jednak orkiestry dętej. Ten stan rzeczy może się już wkrótce zmienić. Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 6 listopada sam burmistrz Ciesielski apelował do zebranych, by zachęcali umuzykalnionych krewniaków i sąsiadów do włączenia się w inicjatywę, bo szanse na utworzenie orkiestry są coraz większe.

Nie jest bynajmniej tak, że w Tuliszkowie orkiestry nigdy nie było. Wręcz przeciwnie - przed laty muzykowano w tymże miasteczku. Jak wskazuje Przemysław Przybyłowicz, który zadbał o to, by historia OSP Tuliszków nie została zapomniana, w 1907 roku Zarząd OSP doprowadził do założenia orkiestry. „Po zebraniu odpowiednich funduszy z ofiarności mieszkańców miasta Tuliszkowa kupiono instrumenty muzyczne na sumę 800 rubli. Muzykami byli strażacy, którzy ochoczo zaciągnęli się do orkiestry. Pierwszym kapelmistrzem był organista tuliszkowski, jeden z założycieli straży druh Piotr Olkiewicz” – czytamy w tekście „Historia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie”, opartym na kronikach tejże jednostki.

reklama

Dziś orkiestry nie ma, ale można temu zaradzić. – Kilkakrotnie do tego tematu podchodzono. Na różne sposoby próbowaliśmy to zorganizować. Na chwilę obecną pojawiła się inicjatywa oddolna – wyjaśniał burmistrz podczas piątkowej sesji.

Chętni do gry w orkiestrze są, ale przydałoby się ich więcej. – Jest już grupa osób, która chce się tego zadania podjąć. Jest to 12, może 15 chętnych. Jeżeli państwo wiedzą, że są w naszym otoczeniu osoby, które grają na instrumentach - nasi sąsiedzi, znajomi, bliscy, dzieci, jak i dorośli - i osoby te byłyby zainteresowane włączeniem się do tej akcji, to proszę o tym informować, czy też proszę namówić znajomych, żeby przyszli i zgłosili się do dyrektora Ośrodka Kultury w Tuliszkowie. Inicjatywa jest fajna – stwierdził Grzegorz Ciesielski.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Odkryj w sobie wirtuoza - rekrutacja do...

Wideo: Odkryj w sobie wirtuoza - rekrutacja do...

27 maj.
Dlaczego warto kupić głośnik Bluetooth?

Dlaczego warto kupić głośnik Bluetooth?

19-11-2020
Wakacyjny festyn rodzinny w parku z muzyką i...

Wakacyjny festyn rodzinny w parku z muzyką i sportem...

15-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama