niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Inwestor stworzy dom opieki dla seniorów

Inwestor stworzy dom opieki dla seniorów
 

W Centrum Kultury w Dobrej odbyła się XI sesja Rady Miejskiej. W trakcie obrad zapadły decyzje, które umożliwią powstanie miejsca, gdzie opieką otoczone zostaną osoby w podeszłym wieku. Jeśli pomysł „wypali”, to gmina otrzyma ok. 1 000 zł miesięcznie z tytułu dzierżawy budynku po zamkniętej szkole w Rzymsku, gdzie ta działalność ma być prowadzona.

Szczegóły przedsięwzięcia uczestnikom sesji objaśnił burmistrz Piątkowski. Otóż kilka miesięcy do władz Dobrej zgłosił się mężczyzna, zainteresowany tym, czy gmina Dobra dysponuje nieruchomościami, w których można by prowadzić działalność gospodarczą. Okazało się, że tą forma działalności miałby być całodobowy dom pobytu dla osób starszych. Po kilku tygodniach odbyła się kolejna rozmowa i zainteresowany stwierdził, że odpowiada mu działka wraz z budynkiem byłej szkoły w Rzymsku.

reklama

Ten pan chce aplikować o środki zewnętrzne. Gdy przyjdzie czas składania wniosku, to musi mieć umowę przedwstępną na działkę i budynek. Musi mieć zabezpieczenie – wyjaśniał burmistrz. Budynek ma być przystosowany do potrzeb osób starszych, być może zostanie powiększony. Zagospodarowana ma być także działka wokół budynku.

Jak zauważył burmistrz, sprawa została skonsultowana z mieszkańcami. Szkoła musiała być swego czasu zamknięta, gdyż uczęszczało do niej zaledwie kilkanaście dzieci, ale wtedy burmistrz zawarł umowę z mieszkańcami i zobowiązał się do przeprowadzenia konsultacji, gdy pojawi się nowy pomysł na zagospodarowanie tego miejsca. – Odbyliśmy spotkanie z mieszkańcami sołectw Rzymsko i Dąbrowa. Mieszkańcy po kilku pytaniach zaakceptowali pozytywnie propozycję. Były wręcz opinie, że to dobry pomysł, bo budynek niestety systematycznie z roku na rok niszczeje – mówił podczas sesji burmistrz.  

Radni większością głosów podjęli uchwałę, dotyczącą wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę na czas nieoznaczony nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem po byłej szkole podstawowej oraz na odstąpienie od obowiązującego przetargowego trybu zawarcia tej umowy.

reklama

AW

Inwestor stworzy dom opieki dla seniorów

Podobne artykuły

Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11 kw.
Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny!...

Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie...

04-10-2019
Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

19-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama