czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dariusz Kałużny z PiS nowym wicestarostą

Dariusz Kałużny z PiS nowym wicestarostą
 

We wtorek 29 grudnia oficjalnie wyjaśniło się, kto zastąpi Ryszarda Bartosika na stanowisku wicestarosty powiatu tureckiego. Polityka PiS zastąpił inny polityk tejże partii – Dariusz Kałużny. Kandydatura ta została przyjęta podczas sesji Rady Powiatu. W trakcie tajnego głosowania Kałużnego poparło 15 radnych, 5 było przeciw. Marian Mirosław Marczewski nazwał tryb i styl obsadzania stanowiska "farsą" i zbojkotował wybory nie oddając karty do głosowania.

Najwięcej emocji podczas wyboru wicestarosty wzbudziła kwestia tego, że głosowania nie poprzedziła dyskusja z Dariuszem Kałużnym. Wielką chęć na zadawanie pytań miał Marian Marczewski, a w tym pomyśle wspierał go Dariusz Młynarczyk. Radni ci nie kryli potem oburzenia, gdy przeprowadzono głosowanie właśnie bez serii pytań i odpowiedzi. Polityk SLD stwierdził, że samorządowcy powiatowej koalicji są pilnymi uczniami najwyższych władz w kraju i czerpią wzorce procedowania od "tych u góry". Marczewski zbojkotował głosowanie, nie podszedł nawet do urny. Młynarczyk z kolei mówił, że PSL sam sobie szkodzi, promując polityków PiS czyli partii, która w środowisku wiejskim jest największym rywalem "koniczynek".

reklama

Dariusz Kałużny to mieszkaniec powiatu tureckiego. Posiada wykształcenie wyższe i kompetencje zdobyte podczas pracy na takich stanowiskach jak np. kierownik działu inwentaryzacji ciągłej KWB Adamów, zastępca kierownika działu administracyjnego "Adamowa", w latach 2013-2015 zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej PRI w Turku. Dariusz Kałużny to także kurator społeczny w Sądzie Rejonowym.

AW

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

z wczoraj
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama