czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Pani Cecylia świętowała 100 urodziny

Pani Cecylia świętowała 100 urodziny
 

W dniu 25 grudnia 2015r. Pani Cecylia Rusek zam. w Dzierzbotkach obchodziła setną rocznicę urodzin. Uroczystość urodzinowa odbyła się w lokalu Państwa Rogalskich w Ciemieniu.

Z gratulacjami i wiązankami kwiatów przybyli tam Piotr Gebler-Przewodniczący Rady Gminy, Teresa Kęska-Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Jolanta Krawczyk -Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Jan Łuczak - Sołtys Sołectwa Dzierzbotki.  W uroczystości wzięli również udział Ks. Roman Kowszewicz-Proboszcz Parafii Kowale Pańskie i Małgorzata Osiwała-Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Turku oraz licznie zgromadzona rodzina Jubilatki.

reklama

Pani Cecylia Rusek z domu Karbowa. Córka Andrzeja Karbowego i Anieli Kasprzak urodziła się w dniu 25 grudnia 1915r. w Potworowie. Kolejne miejsce zamieszkania to Siedliska, gmina Kawęczyn. Jubilatka miała 6 sióstr i  6  braci. W bardzo młodym wieku straciła matkę i przejęła po niej obowiązki domowe. W dniu 07 sierpnia 1935r. wyszła za mąż za Józefa Ruska i zamieszkała w Dzierzbotkach. Wraz z mężem prowadziła niewielkie, 3,5 ha gospodarstwo rolne. Ze związku małżeńskiego urodziły się cztery córki i jeden syn, który zmarł wkrótce po urodzeniu. Mąż Jubilatki zmarł 14 grudnia 1984r.

Jubilatka doczekała się 9  wnuków, 19 prawnuków i 8 praprawnuków.

Pani Cecylia Rusek mieszka w Dzierzbotkach z córką Elżbietą Kwaśniewską i wnuczką Wiolettą.
W intencji Jubilatki w dniu 25 grudnia 2015r.w Kościele Parafialnym w Kowalach Pańskich była sprawowana Msza Św.

reklama

Pani Cecylii życzymy doczekania kolejnych rocznic i dwieście lat życia.                                                             

TK

Podobne artykuły

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21 lip.
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31 st.
Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

16-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama