Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu. Powieje do 110 km/h

poniedziałek 24 luty 2020

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Zlikwidują liceum, utworzą liceum

Zlikwidują liceum, utworzą liceum
 

Bez obaw – nikt nie planuje zamknąć I LO w Turku. Władze powiatu przymierzają się do likwidacji II LO w Turku czyli nauki w klasach licealnych, istniejących w Zespole Szkół Technicznych.

W czwartek 4 lutego odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Tureckiego. W jej trakcie samorządowcy zajęli się rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie zamiaru likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego w Turku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego. Skąd taka inicjatywa? Jest to m.in. wynik przeprowadzonej analizy demograficznej. Tak właściwie II LO nie zostanie zlikwidowane, ale raczej w sposób naturalny wygaszone. Do klas licealnych w ZST od 2 lat nie był prowadzony nabór. Obecnie w II LO funkcjonuje tylko jeden oddział  - klasa maturalna, do której uczęszcza 23 uczniów. W ten oto sposób wraz z końcem roku szkolnego 2015/2016 II LO nie będzie miało uczniów.

reklama

Wszystko wskazuje na to, że po likwidacji liceum może nastąpić powołanie do życia liceum. Masło maślane? Niekoniecznie. –  Likwidacja II LO dla młodzieży pozwoli nam na utworzenie w strukturze ZST w Turku liceum dla dorosłych. Przepisy nie pozwalają na to, aby szkoła tego samego typu, dla młodzieży i dla dorosłych, funkcjonowała w tej samej strukturze. Podjęcie uchwały intencyjnej pozwoli na przystąpienie do dalszych procedur – wyjaśniała podczas sesji dyrektor Wydziału Edukacji - Elżbieta Michałowicz.

Uchwała Rady Powiatu Tureckiego w sprawie zamiaru likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego w Turku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego została przyjęta jednogłośnie.

AW

Zlikwidują liceum, utworzą liceum

Podobne artykuły

Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił rodziców i...

z wczoraj
Foto: Wyjątkowy polonez ZST na 36 par!...

Foto: Wyjątkowy polonez ZST na 36 par! Studniówka...

22 lt.
Oto klasy maturalne Zespołu Szkół Technicznych....

Oto klasy maturalne Zespołu Szkół Technicznych....

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama