poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Zlikwidują 3 szkoły, których właściwie już nie ma

Tuliszków: Zlikwidują 3 szkoły, których właściwie już nie ma
 

W czwartek 4 lutego odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Tuliszkowa. W jej trakcie większość radnych poparła uchwały intencyjne, dotyczące zamiaru formalnej likwidacji trzech placówek oświatowych w Tarnowej, Kiszewach i Smaszewie.

Pierwsza z uchwał dotyczyła zamiaru likwidacji z dniem 31 sierpnia 2016r. Szkoły Filialnej w Tarnowej wraz z oddziałem przedszkolnym. Chodzi o to, że w Tarnowej istnieje szkoła, ale jest to już szkoła społeczna. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, dzieci z tego obwodu kontynuują naukę w Społecznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przylesie Wsi Tarnowa, która zaczęła funkcjonować od 1 września 2015 roku. Jeśli chodzi o młodsze dzieci zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, to realizują one swój obowiązek w Społecznym Przedszkolu „Biedronki”, prowadzonym przez stowarzyszenie. Społeczne przedszkole oraz społeczna szkoła podstawowa funkcjonują w budynku szkoły podstawowej na podstawie stosownej umowy użyczenia podpisanej z gminą i miastem Tuliszków.

reklama

Z tych właśnie powodów zamiar likwidacji dawnej Szkoły Filialnej w Tarnowej uznano za uzasadniony. Projekt uchwały poparło 13 radnych, 2 wstrzymało się od głosu. Dzieci nie muszą koniecznie uczęszczać do placówki społecznej. Mogą też kształcić się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzymiszewie.

Druga z uchwał dotyczyła zamiaru likwidacji Szkoły Filialnej w Kiszewach wraz z oddziałem przedszkolnym.  Ta szkoła istnieje teoretycznie. Otóż od 2014 roku w budynku Szkoły Filialnej w Kiszewach nie odbywały się żadne zajęcia. Uczniowie kontynuują naukę w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Tuliszkowie, a najmłodsi rozwijają się w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Projekt uchwały poparło 12 radnych, 1 osoba była przeciw, 2 wstrzymały się od głosu. Po likwidacji dokumentację oraz mienie ruchome tejże szkoły przejmie dyrektor Zespołu Szkół w Tuliszkowie. 

Zmiany dotkną także Smaszew. Tutaj też praktycznie już się nie naucza w klasach I-III, gdyż dzieci przed kilku laty przeszły do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie. Budynek nie jest jednak pusty. W oddziale przedszkolnym Szkoły Filialnej w Smaszewie z wychowania przedszkolnego korzysta 13 dzieci w wieku 3-4 lata. Jak można było usłyszeć podczas sesji, jeżeli będzie potrzeba kontynuowania w roku szkolnym 2016/2017 wychowania przedszkolnego, zostanie utworzony w tym samym budynku Oddział Zamiejscowy Przedszkola Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie. Póki co projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Filialnej w Smaszewie wraz z oddziałem przedszkolnym poparło 13 samorządowców, 2 wstrzymało się od głosu.

reklama

AW

Podobne artykuły

Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę...

Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę węgla....

19 lt.
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Tarnowie

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Tarnowie

18-09-2020
Śmiertelny wypadek w Kiszewach. Zderzył się...

Śmiertelny wypadek w Kiszewach. Zderzył się...

16-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama