sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Kawęczyn: Drożej za śmieci. 17 zł dla niesegregujących

Kawęczyn: Drożej za śmieci. 17 zł dla niesegregujących
 

W czwartek 10 marca w Młodzianowie odbyła się XVI sesja Rady Gminy Kawęczyn. Jednym z najważniejszych punktów obrad było przyjęcie nowych stawek opłat za odbiór śmieci. Te niestety – tak jak ma to miejsce w wielu gminach – muszą pójść w górę, by system mógł się „domykać”, tudzież by były na to nadzieje. Wiele przecież zależy od sumienności uiszczających opłaty.

Gwoli przypomnienia – gdy w grudniu 2012 roku podejmowana była uchwała dotycząca opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, to stawki w niej figurujące wynosiły 7 zł od osoby miesięcznie za śmieci segregowane i 12 zł za śmieci niesegregowane. Czas jednak mija, wszystko drożeje, stawki też muszą wzrosnąć. Wszakże widać, że w lokalnych gminach funkcjonowanie systemów gospodarki odpadami nie tanieje. Podwyżki dotkną też mieszkańców Kawęczyna i okolicznych wsi. Nowe stawki to 8,50 zł i 17 zł. Jeśli chodzi o nieruchomości niezamieszkałe, to tu też opłaca się segregować. Przykładowo stawka za kubeł 120 l śmieci niesegregowanych to 22 zł, a segregowanych 13,50. Odbiór kubła 240 l – 40 zł albo tylko 26 zł i tak dalej.

reklama

Nowy projekt uchwały został przyjęty jednogłośnie przez radnych uczestniczących w sesji.

Podczas obrad samorządowcy zapoznali się także z analizą bezpieczeństwa publicznego i pożarowego na terenie gminy Kawęczyn, dokonali zmian w budżecie, zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej dla Gminy Miejskiej Turek na współfinansowanie projektu „Partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego”, przyjęli program opieki nad zwierzętami bezdomnymi itd. Wysłuchano też sprawozdań wójta i przewodniczącego Rady z działań w okresie międzysesyjnym.

AW

Podobne artykuły

Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

Przywrócono pełne funkcjonowanie PSZOK w Turku

15 maj.
Gdzie oraz jak wyrzucić maseczki i rękawiczki

Gdzie oraz jak wyrzucić maseczki i rękawiczki

9 kw.
Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii...

3 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama