czwartek 27 luty 2020

Gabrieli, Liwii, Leonarda

reklama

Tuliszków: Zlikwidowali trzy podstawówki w Smaszewie, Kiszewach i Tarnowej

Tuliszków: Zlikwidowali trzy podstawówki w Smaszewie, Kiszewach i Tarnowej
 

W piątek 8 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Radni większością głosów – przy 2 lub 3 głosach wstrzymujących, w zależności od danego głosowania – zdecydowali o ostatecznym końcu funkcjonowania 3 placówek oświatowych. Nie było kłótni, ani protestów, gdyż była to właściwie formalność.

O które placówki chodzi? Podczas piątkowych obrad podjęto uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Filialnej w Smaszewie wraz z oddziałem przedszkolnym (dla której jednostką macierzystą jest SP wchodząca w skład ZSP im. R. Traugutta w Grzymiszewie), Szkoły Filialnej w Kiszewach wraz z oddziałem przedszkolnym (dla której jednostką macierzystą jest SP ZS im. Powstańców 1863r. w Tuliszkowie) oraz likwidacji Szkoły Filialnej w Tarnowej (dla której jednostką macierzystą jest ZSP im. R. Traugutta w Grzymiszewie).

reklama

Szerzej o powodach takiego działania mówiono na sesji Rady Miejskiej w lutym. Wtedy to podjęto trzy uchwały, dotyczące zamiaru likwidacji wspomnianych placówek. Wówczas można było usłyszeć podczas obrad, czy też wyczytać w uzasadnieniu uchwał, że szkoły te praktycznie już nie istnieją, widnieją raczej na papierze. W Tarnowej istnieje szkoła, ale jest to już szkoła społeczna. Dzieci z tego obwodu kontynuują naukę w Społecznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przylesie Wsi Tarnowa, która zaczęła funkcjonować od 1 września 2015 roku. Jeśli chodzi o młodsze dzieci zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, to realizują one swój obowiązek w Społecznym Przedszkolu „Biedronki”, prowadzonym przez stowarzyszenie. Społeczne przedszkole oraz społeczna szkoła podstawowa funkcjonują w budynku szkoły podstawowej na podstawie stosownej umowy użyczenia podpisanej z gminą i miastem Tuliszków.

Jeśli chodzi o Kiszewy, to od 2014 roku w budynku Szkoły Filialnej w Kiszewach nie odbywały się żadne zajęcia. Uczniowie kontynuują naukę w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Tuliszkowie, a najmłodsi rozwijają się w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Zmiany dotkną także Smaszew. Tutaj też praktycznie już się nie naucza w klasach I-III, gdyż dzieci przed kilku laty przeszły do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie.

Podczas piątkowej sesji obyło się bez dyskusji i uchwały dokonujące ostatecznej likwidacji podjęto.

AW

Podobne artykuły

Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

17-10-2019
Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny...

Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny z...

04-07-2019
Wybory 2018: Rada Miejska Tuliszkowa - wyniki...

Wybory 2018: Rada Miejska Tuliszkowa - wyniki...

22-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama