Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Marcel, Luca i Rebecca odwiedzili uczniów z Grzymiszewa

Marcel, Luca i Rebecca odwiedzili uczniów z Grzymiszewa
 

Młodzież z Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Grzymiszewie miała wczoraj idealną okazję wykorzystać znajomość języka niemieckiego w praktyce. Wszystko to za sprawą wizyty uczniów z niemieckiej szkoły w Duisburgu.

Marcel, Luca i Rebecca to uczniowie szkoły Kaufmannisches Berufskolleg Walther Rathenau, którzy odbywają praktyki zawodowe w Turku. Na zaproszenie Dyrektor Izabeli Gradeckiej, nauczycielki języka niemieckiego Beaty Sawickiej oraz grupy uczniów klas I-III zawitali do jednej z sal lekcyjnych, gdzie zostali mile przywitani przez uczniów z niecierpliwością oczekujących na ich przybycie.

reklama

Podczas wizyty uczniowie nawiązali między sobą koleżeńską więź i już po niedługim czasie w pełni swobodnie czuli się w swoim towarzystwie. Początkowo wzajemne rozmowy sięgały obszaru szkolnictwa, a dokładniej jego różnic i podobieństw, a gdy nadszedł moment poczęstunku rozmowy zmieniły swój charakter na luźne pogawędki przy herbacie i odrobinie słodkości.

Wiodącym celem spotkania było przełamanie barier językowych młodzieży gimnazjalnej. Młodzież mogła w ten sposób poprawić niemiecki akcent i wzbogacić słownictwo w oparciu o wymianę zdań z niemieckimi kolegami.

W tej miłej atmosferze, w mgnieniu oka, spotkanie dobiegło końca. Na zakończenie niemieccy koledzy i ich opiekunowie otrzymali podarunki, a chwilą pożegnania było wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci uczniów.

go

 

Podobne artykuły

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór na...

29 mrz.
Policjanci radzą. Bezpieczny powrót do szkoły

Policjanci radzą. Bezpieczny powrót do szkoły

01-09-2020
Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

01-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama