sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Marcel, Luca i Rebecca odwiedzili uczniów z Grzymiszewa

Marcel, Luca i Rebecca odwiedzili uczniów z Grzymiszewa
 

Młodzież z Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Grzymiszewie miała wczoraj idealną okazję wykorzystać znajomość języka niemieckiego w praktyce. Wszystko to za sprawą wizyty uczniów z niemieckiej szkoły w Duisburgu.

Marcel, Luca i Rebecca to uczniowie szkoły Kaufmannisches Berufskolleg Walther Rathenau, którzy odbywają praktyki zawodowe w Turku. Na zaproszenie Dyrektor Izabeli Gradeckiej, nauczycielki języka niemieckiego Beaty Sawickiej oraz grupy uczniów klas I-III zawitali do jednej z sal lekcyjnych, gdzie zostali mile przywitani przez uczniów z niecierpliwością oczekujących na ich przybycie.

reklama

Podczas wizyty uczniowie nawiązali między sobą koleżeńską więź i już po niedługim czasie w pełni swobodnie czuli się w swoim towarzystwie. Początkowo wzajemne rozmowy sięgały obszaru szkolnictwa, a dokładniej jego różnic i podobieństw, a gdy nadszedł moment poczęstunku rozmowy zmieniły swój charakter na luźne pogawędki przy herbacie i odrobinie słodkości.

Wiodącym celem spotkania było przełamanie barier językowych młodzieży gimnazjalnej. Młodzież mogła w ten sposób poprawić niemiecki akcent i wzbogacić słownictwo w oparciu o wymianę zdań z niemieckimi kolegami.

W tej miłej atmosferze, w mgnieniu oka, spotkanie dobiegło końca. Na zakończenie niemieccy koledzy i ich opiekunowie otrzymali podarunki, a chwilą pożegnania było wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci uczniów.

go

 

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

14 maj.
List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu...

List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu Powiatu

11-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama