sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Malanów ma nowego radnego. Radosny Augustyniak liczy na więcej

Malanów ma nowego radnego. Radosny Augustyniak liczy na więcej
 

W środę 27 kwietnia odbyła się XVIII sesja Rady Gminy Malanów. Była to zarazem pierwsza sesja dla „świeżego” radnego Grzegorza Kowalskiego. 

Po rezygnacji Zbigniewa Nycka Rada Gminy przez jakiś czas liczyła 14 osób, teraz jest ich znów 15. Podczas XVIII sesji triumfator uzupełniających wyborów odebrał gratulacje, a także złożył stosowne ślubowanie. Grzegorz Kowalski zobowiązał się obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.

reklama

Grzegorz Kowalski nie wygłosił żadnej przemowy, zrobił to jednak Ireneusz Augustyniak. Były przewodniczący Rady Gminy poprzednich kadencji, a także były kandydat na wójta mówił o to, że to właśnie on był pełnomocnikiem wyborczym zwycięskiego Grzegorza Kowalskiego. Innymi członkami tego komitetu byli: Jacek Erkiert, Karol Płóciennik oraz Józef Dzięcioł. Ireneusz Augustyniak dziękował wszystkim, którzy w pierwszą niedzielę kwietnia udali się do lokalu wyborczego.

Może jak to w porzekadle „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, bo to były przecież tylko wybory uzupełniające, tylko w jednym okręgu, ale jest to wyraźny sygnał do tego, by dalej konsekwentnie kroczyć tą drogą. Przecież aby zwyciężyć, trzeba nauczyć się przegrywać. Nie ma tu mowy o żadnym triumfalizmie, jest tylko ciężka praca. Mam też nadzieję, że w niedługim czasie okaże się, zgodnie z tym co śpiewał kiedyś Czesław Niemen, że jednak „ludzi dobrej woli jest więcej”. Tego sobie i państwu życzę – mówił Ireneusz Augustyniak.

Gwoli przypomnienia - w grudniu 2015 roku Zbigniew Nycek zrezygnował ze sprawowania swego mandatu radnego, więc wybory w jego okręgu musiały zostać powtórzone. Zbigniew Nycek uznał, że musi podjąć taką decyzję z powodu zmian w życiu zawodowym i osobistym. Sprawa nabrała dalszego biegu. Pojawiło się zarządzenie wojewody wielkopolskiego w sprawie zorganizowania wyborów uzupełniających do Rady Gminy Malanów, a na kandydowanie zdecydowały się trzy osoby. W niedzielę 3 kwietnia w Malanowie odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy. Swoje głosy (111 ważnych, 1 nieważny) oddało 112 mieszkańców z ulic Kwiatowej, Krótkiej i Kasztanowej, Południowej, Słonecznej, Parkowej i Wesołej. Zwyciężył wspomniany Kowalski Grzegorz (37 lat, zam. Malanów, KWW Grzegorza Kowalskiego), na którego oddano 58 głosów.

AW

Podobne artykuły

Spotkanie sołtysów z Wójtem gminy Malanów

Spotkanie sołtysów z Wójtem gminy Malanów

z wczoraj
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama