niedziela 15 września 2019

Albina, Lolity, Ronalda

reklama

Janów: Świętowali Gminny Dzień Strażaka. Chrząblice Jednostką Roku, Janiszew Drużyna Roku

Janów: Świętowali Gminny Dzień Strażaka. Chrząblice Jednostką Roku, Janiszew Drużyna Roku
 

Niedziela 22 maja była dniem, kiedy mieli okazję spotkać się druhowie ze wszystkich zakątków okolic Brudzewa. Wtedy to w Janowie odbył się Gminny Dzień Strażaka. W czasie wydarzenia dokonano poświęcenia nowego wozu, uhonorowano także wyróżniających się strażaków. Okazało się też, kto zasłużył na tytuły Jednostki Roku, Drużyny Roku, Działacza Roku i Strażaka Roku.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta, odprawiona w Dobrowie. Później strażacy przybyli do Janowa. Tam, przed remizą OSP, Komendant Gminny druh Henryk Świętochowski złożył meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości Prezesowi Zarządu Gminnego druhowi Romualdowi Rumiejowskiemu. Po wysłuchaniu hymnu wszystkich gości powitał w imieniu Zarządu Gminnego druh Wiceprezes Władysław Karski. Wśród przybyłych na uroczystość byli m.in. ksiądz Wojciech Marciszewski, Wójt Cezary Krasowski, Przewodniczący Rady Gminy Brudzew Kazimierz Wdowiński, czy też p.o. Komendanta Powiatowego PSP brygadier Robert Bącała.

reklama

Po krótkich przemówieniach przyszedł czas na wręczenie nagród. Uchwałą Zarządu Oddziału Gminnego w Brudzewie tytuł Jednostki Roku 2015 przyznano OSP w Chrząblicach, za pełne i systematyczne realizowanie zadań statutowych i efektywne działanie na rzecz środowiska lokalnego. Drużyną Roku 2015 został oczywiście Janiszew czyli zdobywcy Mistrzostwa Powiatu Tureckiego na Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Tuliszkowie. Honorowy tytuł Działacza Roku 2015 trafił do druha Łukasza Czerniejewskiego z OSP w Brudzyniu, a Strażakiem Roku 2015 został – dzięki szczególnym zasługom w służbie ratowniczo-gaśniczej – druh Mirosław Skolimowski z OSP w Brudzewie. Nie zabrakło także podziękowań dla szczodrych druhów z Kwiatkowa, którzy okazali pomoc finansową i materialną innym jednostkom.   . 

Obchody zakończył wspólny obiad w strażnicy OSP. Wcześniej przedstawiciele władz gminy i strażacy kwiatami podziękowali paniom, które zadbały o to, by wszyscy mogli świętować przy pysznym poczęstunku.

AW

Podobne artykuły

Chrząblice: Gasili budynek gospodarczy

Chrząblice: Gasili budynek gospodarczy

24-08-2018
Janów: Strażacy z gminy Brudzew rywalizowali...

Janów: Strażacy z gminy Brudzew rywalizowali nad Wartą

02-07-2018
Chrząblice: OSP weszła do Krajowego Systemu...

Chrząblice: OSP weszła do Krajowego Systemu...

16-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama