piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Kronikarze z powiatu tureckiego na warsztatach w Stawiszynie

Kronikarze z powiatu tureckiego na warsztatach w Stawiszynie
 

21 maja z inicjatywy Wojewódzkiego Klubu Kronikarzy odbyły się warsztaty dla druhów zajmujących się pisaniem kronik OSP. W spotkaniu uczestniczyło dwadzieścia osób z pięciu powiatów: tureckiego, kolskiego, konińskiego, pleszewskiego i gnieźnieńskiego.

Warsztaty prowadzili Małgorzata Judasz i Bogdan Siwiński. Z ramienia struktur Zarządu Oddziału Powiatu Tureckiego uczestniczyli Renata Sochacka OSP Turek, Andrzej Burszewski OSP Wyszyna, Andrzej Durzalski OSP Grzymiszew, Gerard Sikora ZOSP KWB Adamów, Mirosław Mazurek OSP Chylin.  Jako uczestnicy  uzyskaliśmy cenne wskazówki dotyczące prowadzenia kronik. Organizatorami był Wojewódzki Klub Kronikarzy Województwa Wielkopolskiego,  OSP Stawiszyn, Biblioteka Publiczna miasta i gminy Stawiszyn, Zespół Szkół w Stawiszynie i Zarząd oddziału MGZOSPRP w Stawiszynie. To nie była zmarnowana sobota, do pisania kroniki jeszcze większa przyszła ochota. Dziękujemy za kronikarską lekcję.

Jako Kronikarze z powiatu tureckiego zachęcamy druhny i  druhów do prowadzenia kronik swoich jednostek OSP. Kronika to my, to nasza historia, życie naszej Ojczyzny, którą jest nasza jednostka OSP, miejscowości  i gmina. Bo kronika to spisana historia, która nie kłamie. 

Z pozdrowieniem Strażackim 
Kronikarz OSP Wyszyna Andrzej Burszewski 

Podobne artykuły

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18 wrz.
100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie

7 maj.
Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie...

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie wozy...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama