piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Grunt na medal 2016. Gmina Brudzew wyróżniona w województwie wielkopolskim!

Grunt na medal 2016. Gmina Brudzew wyróżniona w województwie wielkopolskim!
 

7 czerwca br. rozstrzygnięty został I etap konkursu pn. Grunt na medal 2016. Jest to konkurs organizowany przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych wraz z Urzędami Marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Celem konkursu jest wyłonienie w każdym województwie - 1ego najlepszego terenu pod inwestycje produkcyjne.

Spośród 31 gmin zgłoszonych do konkursu z województwa wielkopolskiego, Gmina Brudzew wraz z innymi 5 uczestnikami (dużymi samorządami tj. Leszno, Gniezno, Słupca, Stare Miasto czy Golina). zakwalifikowana została do II etapu.

reklama

Na terenie gminy Brudzew wyznaczonych zostało ok. 200 ha atrakcyjnych terenów inwestycyjnych usytuowanych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 470 relacji Kościelec-Kalisz, w pobliżu autostrady A2. Wszystkie ww. tereny objęte są aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz posiadają dostęp do podstawowych mediów.

Do konkursu zgłoszony został teren o powierzchni 6,5 ha usytuowany w msc. Olimpia.

II etap konkursu tj. wizytacja przedstawicieli ww. Instytucji na wyselekcjonowanych terenach inwestycyjnych, odbyła się w Gminie Brudzew w dniu 20 czerwca br.

reklama

Gmina miała zaledwie 60 minut na kompleksowe zaprezentowanie zgłoszonego terenu oraz przedstawienie wszelkich atutów Gminy.

Dużą korzyścią dla Gminy jest już samo przejście do II etapu konkursu. Jest to istotny element promocji terenu Olimpia w województwie wielkopolskim, jak również poprzez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Laureat Konkursu otrzyma niepowtarzalną szansę promocji swojej gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych.

Na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu musimy czekać do końca października br.  

materiał prasowy

Podobne artykuły

Wideo: Wypadek motocykla w Olimpii....

Wideo: Wypadek motocykla w Olimpii. Motocyklista i...

22-09-2019
Wideo: Powiat stworzył warunki do inwestowania....

Wideo: Powiat stworzył warunki do inwestowania....

11-01-2018
Powstaje ciepłownia dla Turku

Powstaje ciepłownia dla Turku

11-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama