niedziela 05 kwietnia 2020

Ireny, Kleofasa, Wincentego

reklama

Władysławów: Oddaj krew ze strażakami

Władysławów: Oddaj krew ze strażakami  - foto: freeimages.com / Marzena Osuchowicz
foto: freeimages.com / Marzena Osuchowicz 

Ochotnicza Straż Pożarna przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje przyjazd Mobilnego Punktu Poboru Krwi do Władysławowa. Wyznaczony termin przyjazdu to niedziela 24 lipca. 

Od strony medycznej akcję, która potrwa od godz. 9:00 do 13:00, obsługują pracownicy wspomnianego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Wszelkie szczegóły wyjaśni na miejscu personel medyczny. Jeżeli czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg, jesteś osobą pełnoletnią i nie przekroczyłeś 65 roku życia, czujesz chęć i gotowość uratowania komuś zdrowia lub życia, możesz dołączyć do honorowych dawców krwi.

reklama

Każdy z nas wie, że Strażacy zrzeszeni w Ochotniczych czy Państwowych Jednostkach Straży Pożarnej, codziennie z narażeniem własnego zdrowia i życia, spieszą z pomocą wszystkim potrzebującym. Dzieje się tak zarówno podczas pożarów, wypadków drogowych czy budowlanych oraz w zdarzeniach, gdzie narażone jest życie i mienie ludzkie. Strażacy, jak mało kto wiedzą, jak ważne jest zdrowie i życie ludzkie. Abyśmy wszyscy mogli się nim cieszyć, potrzebujemy krwi. W każdym zdrowym organizmie znajduje się około 5-6 litrów krwi. Zdarzają się sytuacje, kiedy należy bezzwłocznie podać ją poszkodowanym. Jest to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie” - zachęcają członkowie Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie.

Podobne artykuły

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP...

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP Górnik

z wczoraj
Wielka akcja poboru krwi już w ten piątek....

Wielka akcja poboru krwi już w ten piątek. Przyłącz...

2 kw.
Druhowie z OSP Władysławów rozpoczynają...

Druhowie z OSP Władysławów rozpoczynają dezynfekcję...

30 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama