niedziela 05 kwietnia 2020

Ireny, Kleofasa, Wincentego

reklama

Władysławów: Krew polała się w remizie. Sukces akcji ''Nie bądź żyła''

Władysławów: Krew polała się w remizie. Sukces akcji ''Nie bądź żyła''
 

24 lipca 2016 miał być kolejnym spokojnym dniem w życiu mieszkańców Władysławowa. Jednak od samego rana było widać wielkie poruszenie w strażnicy. Młodzi ochotnicy postanowili pomóc potrzebującym w sposób inny niż robią to podczas wyjazdów alarmowych. Od maja rozpoczęli współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Kaliszu i postanowili zorganizować akcję zbiórki krwi w swojej jednostce. "Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie" było hasłem promującym akcję władysławowskich ochotników. Dzięki dużemu zaangażowaniu druhów udało się! Tuż przed 9 pojawiły się wykwalifikowane Panie Pielęgniarki z RCKiK w Kaliszu, które z uśmiechem oczekiwały na przybycie pierwszych krwiodawców.

Od 9 do 13 Sala OSP Władysławów zamieniła się w stacjonarny punkt poboru krwi. Każdy potencjalny krwiodawca mógł liczyć na uśmiech strażaków i kiedy chciał uzyskać dodatkowe informacje usłyszał wszelkie konieczne wyjaśnienia od cierpliwych i miłych Pań z Kalisza.

W tym miejscu należy podkreślić duże zaangażowanie wszystkich krwiodawców, którzy chcieli podzielić się cząstką siebie. Każda osoba, której udało się zakwalifikować jako krwiodawca i oddać 450 ml tego cennego płynu otrzymała słodki prezent w postaci paczki czekolad. Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie.

reklama

Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom, wszystkim chętnym, którzy przyszli a nie udało im się oddać krwi - następnym razem na pewno się uda! Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich Krwiodawców udało nam się zebrać 22 500 ml krwi. Zarejestrowało się 68 osób. Z różnych przyczyn 18 nie mogło oddać krwi. 32 osoby oddawały krew kolejny raz w swoim życiu, a 18 osób pierwszy raz.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie składa szczególne podziękowania za pomoc na ręce Radnego Powiatowego - dh Zdzisława Wojtkowiaka, to dzięki jego inicjatywnie i zaangażowaniu informacje o naszej akcji pojawiły się w lokalnych mediach. Dziękujemy również druhom OSP Władysławów, a w szczególności dh Magdalenie Dębińskiej - inicjatorce naszej akcji, dh Szymonowi Słodzińskiemu, dh Sebastianowi Szmagajowi, dh Wiesławowi Kałużnemu, Prezesom i Naczelnikom jednostek OSP z terenu Gminy Władysławów, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, księdzu proboszczowi Andrzejowi Kaczmarkowi za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o naszej zbiórce oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji zbiórki krwi.

Mamy nadzieję, że ta akcja nie była jednorazowa i za kilka miesięcy ponownie uda nam się spotkać w szczytnym celu. Dzięki temu ponownie będziemy mogli pomóc potrzebującym.

reklama

Ze strażackim pozdrowieniem,
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie

Podobne artykuły

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP...

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP Górnik

z wczoraj
Wielka akcja poboru krwi już w ten piątek....

Wielka akcja poboru krwi już w ten piątek. Przyłącz...

2 kw.
Druhowie z OSP Władysławów rozpoczynają...

Druhowie z OSP Władysławów rozpoczynają dezynfekcję...

30 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama