sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Są pieniądze dla OSP Potworów i Milejów, na mundury i kultywowanie tradycji

Są pieniądze dla OSP Potworów i Milejów, na mundury i kultywowanie tradycji
 

Powody do zadowolenia mogą mieć strażacy z Milejowa i Potworowa. Ich wnioski znalazły się na liście inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Wniosków z terenu powiatu było więcej, ale pieniędzy starczy tylko dla 23 przedsięwzięć na terenie województwa. Zarząd Województwa Wielkopolskiego na posiedzeniu 4 sierpnia br. zatwierdził już propozycje komisji konkursowej.

O Potworowie było głośno tego lata za sprawą bardzo udanej imprezy, jaką był Dzień Żniwiarza, przygotowany „na spółkę” z Marcinowem. Wiele wskazuje na to, że tego typu działania będą rozwijane. W wykazie zadań publicznych, którym udziela się dofinansowania, pomysł Ochotniczej Straży Pożarna w Potworowie (gm. Dobra) znalazł się na 19 miejscu. Chodzi o zadanie „Odkrywamy na nowo nasze tradycje”, na który przeznaczone zostanie dofinansowanie w wysokości 4 800 zł.

Na jeszcze wyższym miejscu, bo nr 13, znalazła się na wspomnianej liście Ochotnicza Straż Pożarna w Milejowie (gm. Kawęczyn). 10 000 zł przeznaczone zostanie na przedsięwzięcie zakupu umundurowania historycznego dla druhów obsługujących zaprzęg sikawki ręcznej.

Niestety nie wszystkim organizacjom pozarządowym, stowarzyszeniom i strażom się poszczęściło. Wszakże do podziału było jedynie 200 000 zł, tymczasem złożono 100 ofert na realizację zadań publicznych.

W wykazie zadań złożonych w otwartym konkursie „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”, którym nie udziela się dofinansowania, znalazły się:

Ochotnicza Straż Pożarna w Piekarach - aktywne Piekary mamy, wizję rozwoju wsi wspieramy
Ochotnicza Straż Pożarna w Wietchininie - plac zabaw w miejscowości Wietchinin etap I
Stowarzyszenie Folwarczanie - warsztaty kulinarne tradycyjnej kuchni regionalnej
Ochotnicza Straż Pożarna we Wróblinie - świetlica wiejska "Wróbelek" miejscem marzeń
Stowarzyszenie "Kali-NoVa" - renowacja istniejącej kapliczki

Wśród ofert odrzuconych z przyczyn formalnych znalazły się takie działania, jak np. wniosek Stowarzyszenia Kaczkowiacy - budowa altany wraz z zagospodarowaniem terenu przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Kaczki Średnie

AW
Źródło: www.wow.umww.pl

reklama

 

Podobne artykuły

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

11 sierp.
Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu...

Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu powiatu...

2 czerw.
Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

30 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama