Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

17°C zechmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sprawdź co Cię czeka w najbliższy weekend

Sprawdź co Cię czeka w najbliższy weekend - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Zbliżający się weekend będzie obfitował w różnorakie imprezy i wydarzenia. Zobaczcie gdzie będziecie mogli spędzić swój czas wolny.

Zajęcia hip hopowe w Turku, 18 sierpnia

Coś dla dzieci od 7 lat i młodzież odbędą się zajęcia taneczne w sali MDK, 18 sierpnia o godz 11.

reklama

„Sieciaki na wakacjach”, Turek, 19 sierpnia

Zainicjowany przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange, piknik „Sieciaki na wakacjach” odbędzie się po raz trzeci dzięki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Będzie to być piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego Internetu w Piwnicy Talentów MBP ul. Dworcowa 5 o godzinie 10:00.

„Kolorowy Świat Kwiatów”, Turek, 19 sierpnia

19 sierpnia o godzinie 11:00 w sali MDK zorganizowane będą zajęcia plastyczne dla wszystkich dzieci. Wstęp wolny.

Nocny Maraton Filmowy, Turek, 20 sierpnia

Coś dla kinomaniaków i miłośników kina horrorów, w mroczną noc o godzinie 21:00, 20 sierpnia, na świeżym powietrzu odbędzie się „Noc grozy z zombiakami”. Zostaną wyświetlone filmy: „Diary of the dead: Kroniki żywych trupów” oraz „Zombieland”. Zainteresowanych zapraszamy na Dziedziniec Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera. Na filmy serdecznie zapraszają organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku, Biblioteczny Klub Filmowy oraz Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera.

reklama

Impreza integracyjna dla mieszkańców sołectwa Żdżenice, 20 sierpnia

20 sierpnia odbędzie się impreza integracyjna dla mieszkańców sołectwa na palcu przy OSP w Żdżenicach organizowane przez sołectwo Żdżenice (gm. Malanów).

Puchar Gminnej Ligii Piłki Nożnej oraz Finał wojewódzki - Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika, Grąbków, 20 sierpnia

20 sierpnia odbędzie się mecz o puchar Gminnej Ligii Piłki nożnej na boisku piłkarskim w Grąbkowie oraz Finał Wojewódzki - Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika 2016 w Orliku w Malanowie przy ul. Parkowej o godzinie 9:00 rano.

I runda Pucharu Polski OZPN Konin, Malanów, 21 sierpnia

Z kolei 21 sierpnia odbędzie się I runda Pucharu Polski OZPN Konin. Rywalizować ze sobą będą PKS Orzeł Dziadowice Folwark i MGKS Tulisia Tuliszków o godz 17:00.

Dożynki w Wyszynie, 21 sierpnia

Już w ten weekend, w niedziele 21 sierpnia, odbędą się długo wyczekiwane coroczne dożynki gminno-parafialne w gminie Władysławów. Tym razem w gospodarzem wydarzenia będzie sołectwo Wyszyna. Z tej okazji na początek odbędzie się msza święta dziękczynna. Wierni zbiorą się przed kościołem o 13.40, by msza mogła się zacząć o 14:00. Po mszy będzie można wziąć udział w widowiskowym korowodem dożynkowym na boisko Szkoły Podstawowej. Tam o 15:30 będzie miała miejsce część obrzędowa Święta Plonów. Po tym wszystkim trochę rozrywki od 16:50. Kolejno odgrywać się będzie koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Władysławów, występ zespołu „Seniorskie nuty” i następnie koncert Kapeli Podwórkowej „Z Kopyta”. Uwieńczeniem atrakcji dożynkowych o godz. 19:00 będzie impreza taneczna!

Dożynki w Kolnicy, 21 sierpnia

Kolejne dożynki gminne w naszym powiecie tureckim odbędą się w gminie Brudzew, 21 sierpnia. Na uroczystość zapraszają: Wójt Gminy Brudzew, Starostowie Dożynek, Mieszkańcy Sołectwa Chrząblice oraz Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia”. Dożynki przebiegać będą w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia”w Kolnicy. Rozpocznie się to msza świętą o 13:30, a następnie będzie obrzęd dożynkowy, podczas którego o 15:40 ogłoszą wyniku konkursu wieńcowego i na najsmaczniejsze ciasto. O 16:30 ma zagrać zespół „Kordian”. Na koniec odbędzie się impreza taneczna.

Dożynki gminno-parafialne w Dobrej, 21 sierpnia

Miłośnicy dożynek będą mogli pobawi sie na dożynkach gminno-parafialnych w gminie Dobra, a dokładnie w Długiej Wsi. Z tej okoliczności odbędą się aż 3 msze: w Kościele Parafialnym pw. Najświętszej Marii Panny w Dobrej o godz 11:00, w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Świętej w Skęczniewie o godz 15:00 oraz w Kościele Parafialnym pw. Św. Mikołaja Biskupa w Milkowicach o godz 11:15. Następnie ze skwerku Jana Pawła II o godz 15:00 ruszy korowód dożynkowy do wyspy w Długiej Wsi. Po uroczystym podzieleniu się chlebem odbędą się wystąpienia okolicznościowe oraz prezentacja wieńców dożynkowych. Następnie odbędą się występy artystyczne lokalnych zespołów (orkiestra dęta, „serenada”, „alebabki”) oraz częstochowska kapela biesiadna „Grupa Romana”. No i wreszcie na koniec zabawa taneczną w towarzystwie zespołu AMEX.

Opracowała Karolina Flis

Podobne artykuły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły "Święto Plonów"...

5 wrz.
W niedzielę cały powiat bawi się na dożynkach w...

W niedzielę cały powiat bawi się na dożynkach w...

3 wrz.
Dożynki Gmino - Parafialne 2021 w gminie Tuliszków

Dożynki Gmino - Parafialne 2021 w gminie Tuliszków

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama