niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mamy 3 mln z PROW na drogi! Nowak, Zając i Ciesielski podpisali umowy

Mamy 3 mln z PROW na drogi! Nowak, Zając i Ciesielski podpisali umowy
 

Teoretycznie nikt nie lubi poniedziałków, ale jak nie lubić poniedziałku takiego jak dziś? Oto bowiem 22 sierpnia w sali im. Solidarności odbyło się podpisanie umów pomiędzy wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim a władzami gmin Tuliszków, Kawęczyn i Władysławów. Jest to efekt starań o pozyskanie środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Radości z tego, że lokalnym samorządom udało się zdobyć ponad 3 000 000 zł na polepszenie stanu dróg, nie krył starosta Mariusz Seńko.

W lipcu tego roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Teraz przyszedł czas na zawarcie umów z wnioskodawcami, których operacje zmieściły się w dostępnym limicie środków dla województwa wielkopolskiego. Całkowita wnioskowana kwota pomocy na 261 działań to aż 212 458 991 zł, ostatecznie pieniędzy starczyło na 150 inwestycji.

reklama

Kolejność inwestycji z terenu powiatu tureckiego na liście rankingowej (261 działań):

  • Przebudowa drogi Grzymiszew- Imiełków - pozycja nr 25 (944 743 zł wnioskowanej pomocy)
  • Przebudowa drogi w miejscowości Kawęczyn. Przebudowa drogi Kawęczyn - Ciemień. Przebudowa drogi w miejscowości Dzierzbotki - pozycja nr 50 (449 059 zł wnioskowanej pomocy)
  • Przebudowa drogi w miejscowości Tokary Pierwsze - pozycja nr 59 (105 722 zł wnioskowanej pomocy)
  • Przebudowa drogi Ogorzelczyn – Budki - pozycja nr 90 (1 216 114 zł wnioskowanej pomocy)
  • Przebudowa drogi w miejscowości Kawęczyn - pozycja nr 94 (36 370 zł wnioskowanej pomocy)
  • Przebudowa ulic na działkach w Kunach - pozycja nr 137 (287 094 zł wnioskowanej pomocy)

W poniedziałkowym spotkaniu, którego sednem było podpisanie umów, udział wzięli m.in. wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, starosta Mariusz Seńko, radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda, wójt Jan Nowak, skarbnik Edyta Balcerzak, wójt Krzysztof Zając, skarbnik Elżbieta Klanowska, burmistrz Grzegorz Ciesielski, skarbnik Anna Nawrocka.

AW

Podobne artykuły

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie wstępnej...

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie wstępnej...

26 lip.
Władysławów: Kolejna umowa w ramach Rządowego...

Władysławów: Kolejna umowa w ramach Rządowego...

17 czerw.
Kolejne umowy podpisane. W Tuliszkowie będą...

Kolejne umowy podpisane. W Tuliszkowie będą nowe drogi.

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama