czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kaczki Średnie: Zaczytani w Quo Vadis

Kaczki Średnie: Zaczytani w Quo Vadis
 

W Kaczkach Średnich dzieje się wiele. Ledwie w czwartek zaczął się rok szkolny, a już w niedzielę czeka nas wyjątkowe wydarzenie, jakim będą Powiatowo - Miejsko - Gminno - Parafialne Dożynki Powiatu Tureckiego. Tymczasem w piątek przyszedł czas na chwilę wytchnienia i skupienia, wsłuchania się w tekst powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”.

Piątkowe czytanie w auli Zespołu Szkół Rolniczych rozpoczęli rankiem dyrektorzy placówki: Krzysztof Świerk, Angelika Dryjańska i Katarzyna Grzelakowska. Potem przed publicznością zasiadali przedstawiciele poszczególnych klas, którzy prezentowali kolejne fragmenty powieści. Tak oto zmieniali się czytający, zmieniali się słuchający, a w auli rozbrzmiewały kolejne fragmenty historii, rozgrywajacej się w Rzymie za czasów panowania Nerona.

reklama

O tym, jaka powieść tym razem będzie czytana jak kraj długi i szeroki, zdecydowało głosowanie internautów. Głosujący zdecydowali, że w pierwszej kolejności warto sięgnać po „Quo Vadis”, a tym samym takie działa, jak „Chłopi” Władysława Reymonta, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Popioły” Stefana Żeromskiego oraz „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej muszą poczekać na swój moment.

„Narodowe Czytanie” to akcja, zainicjowana w 2012 roku przez Bronisława Komorowskiego, ówczesnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W latach poprzednich czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, sięgano po utwory Aleksandra Fredry oraz „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza, czy też „Lalkę” Bolesława Prusa.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie...

Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie w...

5 wrz.
Narodowe Czytanie po turkowsku. Romantyczny...

Narodowe Czytanie po turkowsku. Romantyczny wieczór...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama