środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wojtkowiak ostro o PiS. Pytał posła o Orliki

Wojtkowiak ostro o PiS. Pytał posła o Orliki
 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu doszło do ostrego spięcia pomiędzy Andrzejem Wojtkowiakiem a Ryszardem Bartosikiem. Radny z ramienia LPS-u mówił, że PiS chce zniszczyć udany program Orlik2012 poprzedniego rządu, tymczasem poseł przekonywał, że program funkcjonuje, a radny jest w błędzie.

Andrzej Wojtkowiak skorzystał z obecności posła na sesji Rady Powiatu. Radny powiatowy zaznaczył, że zada pytanie parlamentarzyście, który w jego ocenie stał się wielkim sympatykiem sportu i aktywności fizycznej. – Chciałbym zapytać, co z programem Orlik 2012? Czy to prawda, że nawet nazwa musi być zmieniona? Nie pasuje wam już nic. Nie pasuje nic, nawet nazwa. Program został opóźniony o co najmniej miesiąc. Co najmniej miesiąc! Potężny chaos, bałagan.

reklama

W chwilę potem Andrzej Wojtkowiak, oceniając działania Prawa i Sprawiedliwości, zdecydował się na bardzo ostry komentarz. – Zadam teoretycznie takie pytanie. To taka plotka tylko, tak z miasta. Czy nawet panie w szaletach muszą należeć do PiS-u? – pytał radny.

Skoro Andrzej Wojtkowiak pytał, to głos zabrał poseł Ryszard Bartosik. Polityk PiS nie zgadzał się z punktem widzenia samorządowca z gminy Turek. – Postaram się najgrzeczniej jak potrafię odpowiedzieć. Program istnieje, ten program funkcjonuje. Dlaczego pan wprowadza innych w błąd sugerując coś tym pytaniem? Program w tym roku normalnie funkcjonuje, jak w zeszłym. Są projekty składane. Jak pan ma jakieś dowody na to, że to nie funkcjonuje, to proszę wejść na stronę internetową Ministerstwa Sportu i zobaczyć, ile zostało złożonych wniosków. Wszystko działa, jak działało do tej pory. Nie rozumiem, skąd pan ma takie informacje. Jest pan w błędzie – wyjaśniał parlamentarzysta.

Radny Wojtkowiak wysłuchał posła, a potem przeszedł do kontrataku. – Pan nawet nie wie, że program Orlik przesunięto do listopada. Które dziecko idzie w listopadzie czy zimą na boisko?Panie pośle, pan nie jest w temacie! Naprawdę. Panie pośle, a z jakim opóźnieniem animatorzy otrzymywali dotacje z Ministerstwa? Może pan powie, z jakim poślizgiem. Totalny bałagan. Chcecie zniszczyć to. Nawet nazwa wam się nie podoba, a to był sztandarowy program poprzedniego rządu. Najlepszy dla dzieci. Chcecie to zniszczyć – pomstował radny powiatowy.

Program funkcjonuje normalnie. Funkcjonuje tak, jak funkcjonował. Pan radny oczywiście może się wypowiadać do woli w tej sprawie – uspokajał radnego Wojtkowiaka i innych uczestników sesji poseł Ryszard Bartosik.

reklama

AW

Wojtkowiak ostro o PiS. Pytał posła o Orliki

Podobne artykuły

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend...

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend w...

16 wrz.
We Władysławowie bili rekordy. Festiwal...

We Władysławowie bili rekordy. Festiwal Fundacji...

22 czerw.
Powiatowe zmagania lekkoatletyczne dziewcząt i...

Powiatowe zmagania lekkoatletyczne dziewcząt i...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama