piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Marczewski: Były Dom Dziecka trzeba sprzedać

Marczewski: Były Dom Dziecka trzeba sprzedać
 

Niejeden mieszkaniec Turku i okolic zastanawia się, co stanie się z budynkiem dawnego Domu Dziecka przy ul. Konińskiej. Zastanawia się nad tym także Marian Mirosław Marczewski, o czym można było przekonać się podczas sesji Rady Powiatu w dniu 17 października. Polityk SLD stwierdził, że oczekuje od Zarządu Powiatu podjęcia działań w kierunku zbycia obiektu.

Marian Marczewski mówił o tym, że w ubiegłym roku – jak wynika ze stosownego sprawozdania – wydano z budżetu na utrzymanie budynku po byłym Domu Dziecka 30 700 zł. – Kwota może i nie powalająca, ale jednak. Zakupiono tam nowy piec. Poniesiono wydatki na palacza. Poniesiono także wydatki na zakup tzw. narzędzie zabezpieczających, takich jak kłódka i zasuwa na bramę.

reklama

Zdaniem radnego Marczewskiego samorządowcy powinni podjąć działania które sprawią, że włodarze powiatu nie zostaną niebawem uznani przez mieszkańców za tych, którzy doprowadzili do ruiny obiektu. Marczewski narzekał na to, że stojący ot tak sobie budynek najzwyczajniej w świecie niszczeje. – Żeby to nie był jeden z tych obiektów, który w majestacie prawa, przy jakiejś tam postawie władz, ulegnie ruinie. By nie było tak, jak to w tym przysłowiu, gdzie wśród przyjaciół psy zająca zjadły. Niech to nie popadnie w kompletną ruinę.

W ocenie radnego Marczewskiego jeśli Starostwo nie ma pomysłu na zagospodarowanie budynku, to droga postępowania jest tylko jedna. – Trzeba to po prostu sprzedać jakiemuś wiarygodnemu inwestorowi. Komuś, kto zapłaci pieniądze i wyremontuje, zagospodaruje obiekt – mówił Marczewski dodając zarazem, iż słyszał pogłoski o dwóch osobach czy rodzinach, które prawdopodobnie roszczą sobie prawa do odzyskania budynku.

Zdaniem radnego Marczewskiego podjecie próby sprzedaży nieruchomości sprawiłoby, że te osoby, żyjące gdzieś w Polsce, w końcu musiałyby konkretnie przedstawić swoje roszczenia, definitywnie je ujawnić. – Jeśli mają, to niech je ujawnią. Niech pokażą, co mają. Bez tego wszystko jest w martwym punkcie. Wystawienie nieruchomości na sprzedaż sprawi, że te osoby będą musiały ujawnić swoje dokumenty.

reklama

Starosta nie do końca mógł się zgodzić ze słowami Mariana Marczewskiego, dotyczącymi braku wizji na wykorzystanie nieruchomości. Mariusz Seńko zaznaczył, że władze mają pomysł, ale koszty remontów są olbrzymie. Mowa o kwocie około 10 000 000 zł, które trzeba by mieć, by wykonać prace w obiekcie, objętym nadzorem konserwatorskim. Starosta wskazał, że rozumie argumenty, które przytoczył Marczewski, a także obiecał, że kwestia podjęcia próby zbycia nieruchomości zostanie dokładnie przedyskutowana przez Zarząd Powiatu.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją...

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją szpitala i...

1 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.
Listy do redakcji: Lewica wybiła się na...

Listy do redakcji: Lewica wybiła się na polityczną...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama