wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Nawet 300% drożej za zimowe utrzymanie dróg? To trzeba było unieważnić

Gm. Turek: Nawet 300% drożej za zimowe utrzymanie dróg? To trzeba było unieważnić - foto: freeimages.com / Herman Brinkman
foto: freeimages.com / Herman Brinkman 

Kolejna sesja Rady Gminy Turek już za nami. Uczestnicy obrad dowiedzieli się, jak wygląda poszukiwanie firm, które zimą zadbają o lokalne drogi.

W dniu 6 października ogłoszony został przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych. Otwarcie ofert nastąpiło 14 października. Przetarg był podzielony na kilka zadań. Były to: zadanie nr 1 – obręb wsi Obrzębin, Grabieniec, Słodków Kolonia; nr 2 – Słodków, Budy Słodkowskie, Albertów, Wrząca; nr 3 – Cisew; nr 4 – Turkowice, Kowale Księże, Kaczki Średnie, Wietchinin, Żuki; nr 5 – Korytków, Chlebów, Warenka, Kalinowa, Pęcherzew; nr 6 – Szadów Pański, Szadów Księży, Obrębizna, Dzierżązna.

reklama

Zamawiający – czyli gmina – zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w roku 2016 kwotę 64 229,51 zł netto oraz w roku 2017 kwotę 321 147,55 zł netto, co daje łącznie 385 377,06 zł netto.

Wójt Mikołajczyk wyjaśnił, że z zainteresowaniem firm było różne. Napłynęły oferty od kilku przedsiębiorstw, z Turku, Międzylesia, Grabieńca itp. Owe firmy nie porywały się na całość przedsięwzięcia. Ktoś chciał zająć się dwoma zadaniami, ktoś wybranymi trzema i tak dalej. Nie zachwyciły ceny. Wójt Mikołajczyk wyjaśnił, że były sytuacje, gdy np. pojawiła się oferta ponad 300% droższa, niż ta obowiązująca zimą 2015/2016.

Dokonaliśmy unieważnienia postępowania w części. Z uwagi na okoliczność, iż zamawiający nie może zwiększyć zaplanowanej na sfinansowanie zamówienia zadania 3 i 5 kwoty, do ceny najkorzystniejszej oferty. Na zadania 3 i 5 powtarzamy zapytanie ofertowe. (…) Ogłosiliśmy już ponowny przetarg, w zakresie unieważnionego postępowania. Otwarcie ofert nastąpi 2 listopada – informował wójt Mikołajczyk.

AW

Gm. Turek: Nawet 300% drożej za zimowe utrzymanie dróg? To trzeba było unieważnić

Podobne artykuły

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

6 mrz.
Walentynkowy kulig w ramach akcji

Walentynkowy kulig w ramach akcji "Pomagaj Pomagać"...

15 lt.
Śnieg zalega na dachu? Grozi ci mandat

Śnieg zalega na dachu? Grozi ci mandat

9 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama