wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

ZSR zabrał głos w ministerialnej dyskusji o szkolnictwie zawodo

ZSR zabrał głos w ministerialnej dyskusji o szkolnictwie zawodo
 

Innowacyjne rozwiązania, licznie stosowane metody projektowe oraz nowatorskie formy pracy wdrażane w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich zaowocowały ogromnym wyróżnieniem. ZSR CKP, jako jedyna szkoła w Polsce, została zaproszona do udziału w konferencji „Motoryzacja kołem zamachowym polskiej gospodarki”. Hasłem przewodnim prowadzonych dyskusji była branża motoryzacyjna, innowacje i program elektryfikacji transportu publicznego. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych.

Najważniejszą w tym roku dla przemysłu motoryzacyjnego konferencję zorganizowało Ministerstwo Rozwoju, Konferencja Lewiatan oraz Związek Pracodawców Motoryzacji, a udział w niej wzięli wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wiceminister energii Michał Kurtyka oraz Lech Pilawski - Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan. Toczące się rozmowy zostały podzielone na trzy panele. W kluczowej dla pracodawców i przedsiębiorców dyskusji dotyczącej przyszłości edukacji zawodowej oraz jej wpływu na gospodarkę obok Krystyny Boczkowskiej - prezesa zarządu firmy Robert Bosch, Emilii Maciejewskiej – naczelnika Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej, Jana Filipa Staniłko - zastępcy Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju oraz Krystiana Waszkiewicza – kierownika Działu Kompetencji Fachowych i Kształcenia Zawodowego Volkswagen Polska uczestniczył również dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk - reprezentujący jedyny z kraju głos technicznej szkoły średniej.

reklama

Dyrektor Krzysztof Świerk w dyskusji panelowej poświęconej edukacji na potrzeby rynku motoryzacyjnego omówił innowacyjne metody wykorzystywane w kształceniu zawodowym, dzięki którym młodzież ZSR CKP nabywa praktyczne umiejętności pozwalające odnaleźć się na rynku pracy. Bezspornym staje się fakt, że uczeń przygotowujący się do wykonywania konkretnego zawodu powinien rozwijać zdolność praktycznego realizowania zadań w odpowiednio wyposażonych pracowniach. Na takich rozwiązaniach koncentruje swoje siły Zespół Szkół Rolniczych. Proces dydaktyczny przebiega zgodnie z nowoczesnymi trendami w edukacji, a każda realizowana w ZSR inicjatywa sprzyja nabywaniu umiejętności zawodowych na najwyższym poziomie. Współpraca z firmami branżowymi, warsztaty dla uczniów prowadzone przez pracodawców, wycieczki dydaktyczne, projekty od dziennikarskiego po motoryzacyjny, współpraca międzynarodowa, praktyki i staże zagraniczne przynoszą uczniom szkoły w Kaczkach Średnich namacalne korzyści, w postaci dodatkowych umiejętności, czy uprawnień. Podczas panelu dyrektor Krzysztof Świerk podzielił się pomysłami na edukację zawodową, wskazując rosnącą potrzebę kreatywności w podejściu do edukacji. Jego zdaniem, to udane projekty edukacyjne, dialog z pracodawcami oraz efektywna współpraca z przedsiębiorstwami stają się gwarantem wydajnego i skutecznego kształcenia zawodowego.

Konkurencyjność na rynku pracy uczniowie ZSR CKP w Kaczkach Średnich zawdzięczają nietuzinkowym działaniom podejmowanym przez szkołę na rzecz wykształcenia kompetencji niezbędnych w dynamicznie zmieniającym się społeczeństwie globalnym i jednocześnie zgodnych z oczekiwaniami pracodawców.

Dzięki szeroko zakrojonym działaniom ZSR w Kaczkach Średnich staje się partnerem w dyskusjach najwyższego szczebla na temat szkolnictwa zawodowego.

reklama

materiał prasowy ZSR CKP

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama