wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Przykona: Cztery firmy leasingowe w gminie? To może się udać

Przykona: Cztery firmy leasingowe w gminie? To może się udać - foto: freeimages.com / Peter C.
foto: freeimages.com / Peter C. 

Lokalne samorządy coraz mocniej stawiają na współpracę z firmami transportowymi. Zapowiedziano to w Przykonie, zapowiedziano i w Turku. Teraz ponownie, na kolejnej sesji Rady Gminy Przykona, mówiono o tym, że nabycie auta ciężarowego w Przykonie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ liczba firm chętnych do leasingowania pojazdów wciąż rośnie.

O tym, jaką szansą jest rozwój sektora transportowego w powiecie i Przykonie, mówił podczas poprzedniej sesji Rady Gminy Przykona wójt Mirosław Broniszewski. – Jesteśmy już zagłębiem transportowym. W Wielkopolsce jednym z poważniejszych. Po wielu miesiącach usilnych starań Urzędu Gminy mamy dwie poważne firmy leasingowe, które uruchamiają działalność na terenie gminy – mówił wójt. Te firmy to PKO Leasing i BZW BK Leasing.

reklama

Gdy kilka dni później odbyła się sesja Rady Miejskiej Turku, to podczas obrad pojawiły się rozważania, dotyczące pokonania Przykony. Jeden z uczestników sesji powątpiewał w zapewnienia władz Przykony i głośno zastanawiał się, gdzie w owej gminie mają działać firmy leasingujące - czy na zbiorniku wodnym, a może w blaszanym baraku? Tymczasem za chwilę może się okazać, że to niejednej osobie w Turku może opaść szczęka.

Nowymi informacjami podzielił się podczas sesji w dniu 21 listopada wójt Broniszewski. – Nasza decyzja owocuje tym, że zgłosiły się już następne dwie firmy. Nawet dzisiaj mieliśmy poważną rozmowę. Duża firma leasingowa jest zainteresowana wejściem do nas. PKO Leasing już jest pewne, BZW BK Leasing myślę też jest pewne. Są jeszcze kolejne dwie tuż za progiem. Jest to efekt tego, że ktoś usłyszał o naszej gminie, że moje wystąpienie ktoś zauważył. Przedstawiciele się pojawiają na terenie gminy i jakby to się pozytywnie zakończyło, to by było super, lepiej niż obiecująco. Firmy oczywiście wciąż analizują rynek, więc czekamy, co się może wydarzyć – mówił wójt.

AW

Podobne artykuły

Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym w Turku

Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym w Turku

8 lip.
W kontakcie z Urzędem Skarbowym korzystaj z...

W kontakcie z Urzędem Skarbowym korzystaj z...

11 maj.
Również seniorzy mają dodatkowy miesiąc na...

Również seniorzy mają dodatkowy miesiąc na...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama