poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Święta państwowe bez przemówień polityków? Wojtkowiak ma dość agitacji i krytykuje posła

Święta państwowe bez przemówień polityków? Wojtkowiak ma dość agitacji i krytykuje posła
 

Tłumy polityków i samorządowców, przedstawicieli partii i stowarzyszeń, kwiaty i znicze, przemówienia – taki obraz wydarzeń znamy doskonale z obchodów 11 listopada, 1 września, 17 września itd. Czy możliwe jest, że dana uroczystość do pomnikiem podzieli się na kilka alternatywnych? Taką ewentualność zapowiedział radny Andrzej Wojtkowiak ostrzegając, że jeśli choć raz ktoś, np. poseł, swoim przemówieniem wejdzie na drogę agitacji, to w Turku zacznie się organizować kilka uroczystości, by mieszkańcy nie musieli słuchać politycznych wywodów.

W piątek 25 listopada odbyła się XXI sesja Rady Powiatu Tureckiego. Podczas obrad głos zabrał radny Andrzej Wojtkowiak, zniesmaczony przebiegiem obchodów Święta Niepodległości. Zdaniem Wojtkowiaka czas już sprawić, by takie dni, jak 11 listopada, nie były dniem przemawiających polityków.

reklama

Zdaniem Andrzeja Wojtkowiaka starosta Mariusz Seńko, jako członek Komitetu Obchodów Świąt Państwowych, powinien zapobiec występom polityków.– Przykładem niech będzie 11 listopada. Nasz poseł, co prawda krótko, ale jednak prowadził agitkę partyjną. To jest niedopuszczalne! Oświadczam w tym miejscu publicznie, że jeżeli coś takiego się powtórzy, będę pierwszym, który zaproponuje zorganizowanie alternatywnych obchodów przez delegacje, które zgadzają się z moją sugestią.

W sali obrad nie był obecny poseł, więc nie mógł odnieść się do słów radnego powiatowego. Starosta Seńko nie komentował szerzej wniosku Andrzeja Wojtkowiaka, gdyż nie spotkał się krytycznymi opiniami na temat wystąpienia posła w dniu 11 listopada.

AW

Podobne artykuły

OSP Słodków zdominował Mikołajkowy Turniej o...

OSP Słodków zdominował Mikołajkowy Turniej o puchar...

08-12-2021
Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

13-11-2021
Dobra uczciła 103 Rocznicę Odzyskania...

Dobra uczciła 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

12-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama