sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: PRI "namieszało" w odśnieżaniu

Gm. Turek: PRI
 

Kolejna sesja Rady Gminy Turek już za nami. Uczestnicy obrad dowiedzieli się, które firmy zadbają zimą o lokalne drogi. – W tym roku do gry wkroczyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Turku i tutaj trochę namieszało – stwierdził wójt.

O odśnieżaniu mówiono już podczas październikowej sesji. Gwoli przypomnienia -  6 października ogłoszony został przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych. Otwarcie ofert nastąpiło 14 października. Przetarg był podzielony na kilka zadań. Były to: zadanie nr 1 – obręb wsi Obrzębin, Grabieniec, Słodków Kolonia; nr 2 – Słodków, Budy Słodkowskie, Albertów, Wrząca; nr 3 – Cisew; nr 4 – Turkowice, Kowale Księże, Kaczki Średnie, Wietchinin, Żuki; nr 5 – Korytków, Chlebów, Warenka, Kalinowa, Pęcherzew; nr 6 – Szadów Pański, Szadów Księży, Obrębizna, Dzierżązna.

reklama

Wójt Mikołajczyk wyjaśnił wówczas, że z zainteresowaniem firm było różne. Napłynęły oferty od kilku przedsiębiorstw, z Turku, Pęcherzewa, Międzylesia, Grabieńca itp. Owe firmy nie porywały się na całość przedsięwzięcia. Ktoś chciał zająć się 2 zadaniami, ktoś wybranymi 3 i tak dalej. Nie zachwyciły ceny. Wójt Mikołajczyk wyjaśnił, że były sytuacje, gdy np. pojawiła się oferta ponad 300% droższa, niż ta obowiązująca zimą 2015/2016.

Dokonaliśmy unieważnienia postępowania w części. Z uwagi na okoliczność, iż zamawiający nie może zwiększyć zaplanowanej na sfinansowanie zamówienia zadania 3 i 5 kwoty, do ceny najkorzystniejszej oferty. Na zadania 3 i 5 powtarzamy zapytanie ofertowe. (…) Ogłosiliśmy już ponowny przetarg, w zakresie unieważnionego postępowania – informował w październiku wójt Mikołajczyk.

Teraz wszystko stało się jasne. Przekonali się o tym uczestnicy sesji w dniu 28 listopada. Drogami w Cisewie, jak i w obszarze Korytków – Chlebów – Warenka – Kalinowa – Pęcherzew, zajmie się PRI czyli Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Turku.

reklama

Troszkę w tym roku jest inaczej niż w latach poprzednich. (…) PRI to jest ta nowa firma, która w tym roku pojawiła się w tym postępowaniu przetargowym. Całe szczęście. Powiem tak... w poprzednim roku miałem wrażenie, że trójka wykonawców, która świadczyła usługi na przestrzeni ostatnich kilku lat, że tak powiem dogadała się co do tego, która obsługuje dane zadania. W tym roku do gry wkroczyło PRI i tutaj trochę namieszało – stwierdził wójt.

Wspomniane PRI zajmie się też działaniami w takich wsiach, jak Obrzębin, Grabieniec, Słodków Kolonia, Słodków, Budy Słodkowskie, Albertów, Wrząca. Ogółem wykona 4 z 6 przetargowych zadań. 2 pozostałe zadania zrealizuje firma z Międzylesia.

Poprzetargowe ceny zimowego utrzymania dróg to: obręb wsi Obrzębin, Grabieniec, Słodków Kolonia - 57 523,80 zł; Słodków, Budy Słodkowskie, Albertów, Wrząca - 46 525,81 zł; Cisew - 27 235,44 zł; Turkowice, Kowale Księże, Kaczki Średnie, Wietchinin, Żuki - 113 254,07 zł; Korytków, Chlebów, Warenka, Kalinowa, Pęcherzew - 61 319,59 zł; Szadów Pański, Szadów Księży, Obrębizna, Dzierżązna - 44 494,86 zł.

AW

 

Gm. Turek: PRI

Podobne artykuły

Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na...

Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na wstępną...

29 kw.
Miasto rozpoczyna długo wyczekiwaną przebudowę...

Miasto rozpoczyna długo wyczekiwaną przebudowę ulicy...

16 mrz.
Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

6 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama