wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Podatki nie wzrosły, ale na siłę z Przykoną licytować się nie będą

Gm. Turek: Podatki nie wzrosły, ale na siłę z Przykoną licytować się nie będą
 

W poniedziałek 28 listopada odbyła się XXVII sesja Rady Gminy Turek. W jej trakcie samorządowcy przyjęli stawki podatków na rok 2017. Samorządowcy w gminie Turek pokazali, że nie mają zamiaru uciekać się do skrajnych obniżek stawek dla właścicieli ciężarówek itp., jak ma to miejsce w sąsiednich gminach.

Radni zajęli się uchwałami w sprawie wysokości podatku od nieruchomości na 2017 rok, określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych, w sprawie opłaty targowej na 2017 rok itp.

reklama

Postanowiliśmy w tym roku utrzymać poziom podatków na poziomie identycznym, jak te obowiązujące. Dotyczy to praktycznie wszystkich grup podatków. Niektóre stawki zostały minimalnie obniżone – mówił wójt wskazując, że prawie wszystko zostało „po staremu”.

Karol Mikołajczyk informował, że nie ma rewolucji w stawkach od środków transportowych. – W tamtym roku zmieniliśmy sytuację dość mocno, jeśli chodzi o te podatki właśnie. W tym roku postanowiliśmy zobaczyć, co dalej będzie się działo przy stawkach, które już uchwaliliśmy rok temu. Teraz chcemy dalej je podtrzymać. Podczas prac komisji i dyskusji takie wspólne stanowisko podjęliśmy – powiedział wójt.

Do kwestii podatku od środków transportowych odniósł się także przewodniczący Rady Gmin: – Ten temat pewnie wzbudził najwięcej dyskusji po ruchach sąsiednich samorządów. Postanowiliśmy, że był nasz wyprzedzający ruch w ubiegłym roku i w jakiś sposób to sprawia, że obecnie nie zamierzamy konkurować aż na taki stopień, żeby iść po dumpingowych, minimalnych stawkach, żeby ściągnąć przedsiębiorców.

reklama

Podczas sesji było widać, że władze gminy wolą na spokojnie, z „chłodną głową” analizować sytuację, niż ciąć stawki, bo ktoś obok tak zrobił. – Uważamy, że tych przedsiębiorców, których mamy, to utrzymamy. Będziemy patrzeć, co rynek nam zgotuje, przy przyszłorocznych uwarunkowaniach zewnętrznych – stwierdził Ireneusz Kolenda.

Uchwały podatkowe zostały przyjęte jednogłośnie. Osoby zainteresowane wysokością obowiązujących w gminie Turek stawek powinny zajrzeć do zakładki „Podatki i opłaty lokalne” w Biuletynie Informacji Publicznej tego samorządu.

AW

Podobne artykuły

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz...

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda...

15 wrz.
Jak skorzystać z paczkomatu?

Jak skorzystać z paczkomatu?

15 kw.
Policjanci z Tuliszkowa transportowali rodzącą...

Policjanci z Tuliszkowa transportowali rodzącą kobietę

15 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama