środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Władysławów: Dali 50 000 zł na nowy wóz OSP. Maciaszek ręki do tego nie przyłożył

Władysławów: Dali 50 000 zł na nowy wóz OSP. Maciaszek ręki do tego nie przyłożył
 

Strażacy z terenu gminy Władysławów dbają o to, by mieć jak najlepszy sprzęt, jednak by to osiągnąć, trzeba skutecznie pozyskiwać środki finansowe. Trzy tygodnie temu, gdy podczas sesji Rady Gminy Władysławów dyskutowano o zakupie nowego pojazdu, padło sporo gorzkich słów, pojawiły się pretensje i wytykanie strażackich zakupów. Słowne utarczki i konflikty przyniosły jednak pozytywny skutek. Koniec końców władze gminy znalazły w budżecie 50 000 zł, by wspomóc strażaków z Władysławowa.

Pomysł druhów OSP Władysławów polegał na pozyskaniu nowego lekkiego wozu. Strażacy napisali odpowiednie wnioski, spotkali się z przychylnością Komendanta Głównego, postarali się o szansę pozyskania środków zewnętrznych w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 50 000 zł, które druhowie chcieli otrzymać z budżetu gminy, to 25 % kosztów zadania.

reklama

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego pojawił się na poprzedniej sesji, by przekonywać władze gminy, że warto w budżecie znaleźć 50 000 zł dotacji. Nie obyło się bez emocji. Prezesa popierał m.in. wiceprzewodniczący Maciej Czaja, ale wywodów Wiesława Millinga nie mógł natomiast słuchać znany strażak z Chylina, radny Maciaszek. Radny pytał, czy w gminie jest tylko OSP Władysławów i czy tam trzeba co chwila kupować nowe auta?

Jeśli dojdzie do głosowania, ja będę głosował przeciwko dofinansowaniu. Władysławów miał tyle pieniędzy, a jeszcze gminę zaprowadził tą sprawą do Sądu! – pomstował trzy tygodnie temu Maciaszek, wspominając słynne problemy związane z zakupem jednego z wozów.

  Okazało się, że sprawa najwyraźniej zakończy się „happy endem”. Oto bowiem 29 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Władysławów. W jej trakcie samorządowcy zajęli się m.in. naniesieniem poprawek do budżetu. Wśród owych zmian znalazła się propozycja wsparcia zakupu wspomnianego wozu kwotą 50 000 zł.

  reklama

  Tym razem obyło się bez sesyjnych nerwów, ożywionych dyskusji, wypominania sobie, kto komu pomógł znaleźć kiedyś pieniądze na remonty, kto i za jakie pieniądze poprawiał dach na remizie itp. Nie do końca potwierdziły się słowa radnego Maciaszka z Chylina, bowiem nie pojawił się żaden głos przeciw. Uchwała została przyjęta przy jednym głosie „wstrzymującym”, pozostałych kilkunastu radnych było „za”.

  AW

  Podobne artykuły

  Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek...

  Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP KSRG

  10 lt.
  OSP Turek w Krajowym Systemie...

  OSP Turek w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym...

  15 st.
  OSP Chylin wchodzi do Krajowego Systemu...

  OSP Chylin wchodzi do Krajowego Systemu...

  07-12-2019

  Komentarze ()

  Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

  reklama
  reklama
  reklama