Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

środa 03 czerwca 2020

Anatola, Leszka, Tamary

reklama

Jasełka w SP Turkowice

Jasełka w SP Turkowice
 

Tradycją Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Turkowicach stało się organizowanie jasełek z udziałem władz Świeckich i kościelnych oraz lokalnej społeczności.

W tym roku z narodzenia Pana cieszyliśmy się już 15 grudnia. Dzieci ze szkoły, pod kierunkiem pani Adriany Budki, przygotowały część artystyczną i odegrały sceny z jasełek, zamieniając szkolny korytarz w prawdziwą grotę Bożego Narodzenia. Przedszkolaki, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, zaprezentowały świąteczne piosenki. Nauczycielki i pracownicy obsługowi zadbali o świąteczne dekoracje, tworzące niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat.
Rodzice wspierali nas m.in. rekwizytami do stajenki oraz jak zwykle swoją ofiarnością. 
Nadleśnictwo Turek ofiarowało nam żywą choinkę.

reklama

Do naszej szkoły przybyli znamienici goście: Wójt Gminy Turek pan Karol Mikołajczyk. Przewodniczący Rady Gminy pan Ireneusz Kolenda, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Eugeniusz Jakubowski, Proboszcz parafi pw. NMPKP ks. Paweł Zalewski, radny Gminy Turek pan Wacław Szajrych, sołtys wsi Turkowice pani Katarzyna Rybka, wraz z przedstawicielem rady panem Zbigniewem Ogrodowczykiem, Prezes Stowarzyszenia „Wsi Turkowice” pan Janusz Florczyk wraz z przedstawicielką zarządu panią Agnieszką Jasiakiewicz, Prezes Oddziału PTTK Turek pan Dariusz Grajkowski, oraz przedstawiciel OSP Turkowice, przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Kowalec wraz z zastępcą panią Eweliną Gałężewską i skarbnikiem panią Anetą Ciepłuch. Zaszczycili nas obecnością rodzice, babcie, dziadkowie, byli i przyszli absolwenci naszej szkoły inni członkowie lokalnej społeczności i lokalne media.

Władze gminy i władze lokalne przekazały dzieciom słodycze, a wszystkim uczestnikom jasełek świąteczne życzenia. Pełne ciepła i życzliwości życzenia dla wszystkich przekazał ks. Paweł Zalewski. 

W imieniu społeczności szkoły dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wsparli podczas organizacji jasełek.

reklama

Elżbieta Tomczyk

Podobne artykuły

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

29-12-2019
Jasełka w ZS-P w Dobrej

Jasełka w ZS-P w Dobrej

25-12-2019
Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w...

Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w Szkole...

23-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama