piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przystąpiono do opracowania programu rewitalizacji w gminie Dobra

Przystąpiono do opracowania programu rewitalizacji w gminie Dobra  - foto: materiał prasowy
foto: materiał prasowy 

29 grudnia 2016r. Rada Miejska w Dobrej podjęła uchwała o przystąpieniu do opracowania Programu Rewitalizacji w Gminie Dobra. Jest to pierwszy etap prac związanych z wdrażaniem projektu pn. „Opracowanie gminnego programu rewitalizacji w Gminie Dobra”. Projekt jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, na podstawie umowy z Województwem Wielkopolskim.

Działania podejmowane w związku z przygotowaniem programu rewitalizacji wymagają aktywnego włączenia jak najszerszej grupy podmiotów z terenu gminy w proces konsultacji społecznych. Planowane są wszelkie dostępne źródła komunikowania się i zbierania uwag, zarówno drogą elektroniczną, korespondencyjną oraz przez kontakt osobisty, w tym m.in. spotkania, badania ankietowe, warsztaty, informacje prasowe, pozwalające na zbieranie uwag przy tworzeniu programu rewitalizacji. Tak szerokie konsultacje mają na celu zapewnić możliwość stałego wypowiadania się mieszkańców Gminy Dobra oraz podmiotów tu działających. Każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię i zgłosić uwagi oraz propozycje, co do działań planowanych w programie rewitalizacji.

reklama

Wstępna koncepcja zgłoszona w ramach projektu, zakłada objęcie procesem rewitalizacji terenu miasta Dobra i miejscowości Długa Wieś. Na tym obszarze koncentrują się takie potrzeby jak: renowacja centralnych przestrzeni miejskich (Plac Wojska Polskiego, targowisko „Zielony rynek”, Plac Mały Rynek). Od dawna wskazywany jest problem aranżacji przestrzeni publicznej Małego Rynku, z budynkiem po dawnym dworcu PKS, wydzielenia stref parkingowych, zieleni miejskiej, stref wypoczynku, powierzchni na potrzeby działalności gospodarczej (handel, usługi, mała gastronomia, przy zachowaniu zabytkowej zabudowy), czy nadanie nowej funkcji dla targowiska poprzez sprzedaż i promocję lokalnych produktów.

Kolejnym tematem w procesie rewitalizacji jest przebudowa wybranych ulic miejskich wraz z koncepcją budowy łącznika pieszo-rowerowego (Plac Wojska Polskiego z ul. Parkową oraz ul. Dekerta z ul. Narutowicza – połączenie dwóch parków ). Planowane są działania w zakresie likwidacji barier architektonicznych w budynkach publicznych m.in.: Centrum Kultury w Dobrej, Urząd Miejski w Dobrej, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Widoczna jest także potrzeba nadania nowych funkcji nieczynnym budynkom komunalnym.

Są to wstępne koncepcje i propozycje działań do programu rewitalizacji w Gminie Dobra. Proces konsultacji oraz szczegółowa analiza obszaru gminy, pozwolą na opracowanie programu w jego ostatecznej wersji.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

UM:

UM: "Park Miejski ma służyć mieszkańcom". Urząd...

17 kw.
W Piętnie staw jak nowy

W Piętnie staw jak nowy

02-12-2020
Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy...

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy na...

22-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama