poniedziałek 25 stycznia 2021

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Malanów: Gminny Konkurs Plastyczny "Zapobiegamy Pożarom" rozstrzygnięty

Malanów: Gminny Konkurs Plastyczny
 

Poznaliśmy już laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy Pożarom". Organizatorzy artystycznych zmagań to: Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Malanowie, Komisja ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Malanowie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie.

Tematem Konkursu jest: udział strażaków w likwidacji pożarów, udział strażaków w akcjach ratownictwa drogowego i wodnego, wykonywanie zadań związanych z ratownictwem ekologicznym i medycznym, zwalczanie klęsk żywiołowych i zagrożeń ekologicznych, udział w zawodach sportowo-pożarniczych, historia pożarnictwa, działalność prewencyjna, kulturalna oraz inne formy aktywności i społecznego zaangażowania.

Gminny konkurs plastyczny pod hasłem „Zapobiegamy Pożarom” ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzież i twórców nieprofesjonalnych tradycją i życiem strażackich środowisk, upowszechnianie oraz utrwalaniu zasad przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także przybliżeniu humanitarnej służby pożarniczej, którą z oddaniem pełnią strażacy dla nas wszystkich. Rozwijanie i pobudzanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. Wyrobienie świadomego stosunku do problematyki ekologicznej środowiska w dzisiejszym świecie. Weryfikacja nadesłanych prac z etapu gminnego.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół a także osób dorosłych (twórców amatorów) zamieszkujących teren Gminy Malanów. Przedmiotem Konkursu są prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki. Do konkursu wpłynęły 53 prace: I grupa przedszkola – 20 prac, II grupa dzieci z klas 1-3 – 12 prac, III grupa dzieci z klas 4-6 – 12 prac, IV grupa klasy gimnazjalne – 9 prac.

W wyniku analizy poziomu artystycznego nadesłanych prac przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych:

I GRUPA (przedszkola)
1 miejsce – Marcelina Sochacka – SP Miłaczew
2 miejsce – Wojtek Nogaj– SP Malanów
3 miejsce – Dorota Szczap – SP Dziadowice

II GRUPA (klasy 1-3)
1 miejsce – Wiktor Ignasiak – SP Dziadowice
2 miejsce – Emilia Lament – SP Malanów
3 miejsce – Alan Włodarczyk – SP Dziadowice

III GRUPA (klasy 4-6)
1 miejsce – Wiktoria Kornacka – SP Miłaczew
2 miejsce – Nadia Kurzaj – SP Dziadowice
3 miejsce – Julia Kazimierczak – SP Miłaczew

IV GRUPA (gimnazja)
1 miejsce – Nikola Kulawiecka
2 miejsce – Monika Ogrodowczyk
3 miejsce – Nikola Pietrzykowska

Oceny dokonała komisja powołana przez organizatorów w składzie: Ewa Ogrodowczyk – przewodniczący, Bartosz Stachowiak – członek, Alicja Stefaniak – członek, Mariusz Zając – sekretarz. Nagrody wręczyli Zastępca Wójta Gminy Malanów Piotr Cyrls oraz Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Malanowie dh Czesław Pawlak.Najlepsze prace przekazane zostały do eliminacji powiatowych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 7 lutego 2017 r. natomiast podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w dniu 17 lutego 2017 r. w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie.

Mariusz Zając
Wiceprezes ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Malanowie

Podobne artykuły

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.
Nowy sprzęt w Przedsiębiorstwie Gospodarki...

Nowy sprzęt w Przedsiębiorstwie Gospodarki...

4 st.
Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama