niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Radyczyny: Walne zebranie OSP

Radyczyny: Walne zebranie OSP
 

W piątkowy wieczór 17 lutego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Radyczyny.

Zebranie zaszczycili swoją obecnością goście w osobach:
- Młodszy brygadier Krzysztof Kubiak z KP PSP Turek
- Prezes ZG dh Mirosław Sekura
- Komendant Gminny dh Tomasz Rosiak
- Zastępca Wójta Pan Roman Marciniak
- Przewodniczący Rady Gminy dh Stanisław Bryl
- Radni Powiatu Tureckiego Pan Ryszard Papierkowski i Pan Wojciech Rusek
- Sołtys dh Henryk Łukasik
- Proboszcz Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Grzegorz Ograbisz

reklama

Jednostka liczy 30 członków zwyczajnych i 9 honorowych, na zebraniu obecnych było 25. Otwarcia zebrania dokonał Prezes jednostki dh Jarosław Kawczyński. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków. Spotkanie rozpoczęto wręczeniem brązowego medalu „Zasłużony dla pożarnictwa” dh Januszowi Wyrębskiemu. Na Przewodniczącego zebrania wybrano dh Stanisława Bryla, na protokólanta dh Marka Stołowskiego. Przedstawiono sprawozdanie Zarządu, finansowe i Komisji Rewizyjnej za mijający rok, który był dla naszej jednostki bogaty w istotne wydarzenia. Najważniejszym było 80-lecie istnienia jednostki połączone z Gminnymi dożynkami. Druhowie, mieszkańcy sołectwa, młodzież poświęcili wiele godzin pracy na przygotowanie uroczystości. Rocznicę upamiętniono tablicą umiejscowioną przy wejściu do strażnicy. W głosowaniu Zarząd jednostki otrzymał jednomyślnie absolutorium i mandat zaufania na przyszły rok. W wystąpieniach zaproszonych gości podsumowano miniony rok oraz podziękowano za ogromny wysiłek przy organizacji 80-lecia i dożynek.

W planach na 2017 rok jednostka ma zamiar wybudować parking na przylegającej do strażnicy działce zakupionej w ubiegłym roku. Gmina Przykona przeznaczyła na ten cel 40 tys. złotych.

W zawodach sportowo-pożarniczych startowała z naszej jednostki Kobieca Drużyna Pożarnicza oraz seniorzy, którzy zajęli V miejsce. W rozegranym ostatnio turnieju piłki nożnej nasza jednostka zajęła III miejsce i zdobyła puchar.

reklama

Jednostka otrzymała podziękowanie od Posła na Sejm RP Pana Ryszarda Bartosika, który mimo zaproszenia nie mógł uczestniczyć w naszym spotkaniu.

Podziękowano Księdzu Proboszczowi Parafii Psary Grzegorzowi Ograbiszowi za wsparcie jednostki.

W wolnych wnioskach poruszono następujące tematy:

  1. Udział prezesów i naczelników jednostek w powiatowym spotkaniu noworocznym

  2. Położenie nakładki asfaltowej na drodze powiatowej Sarbice-Smulsko- wniosek skierowany do Radnego Powiatowego P. Wojciecha Ruska

  3. Zamontowanie hydrantu 110 przy hydroforni w Paulinowie co znacznie skróciło by czas tankowania wody do wozów strażackich w tej części gminy Przykona (najbliższy taki hydrant w Przykonie).

  4. Niska jakość usług medycznych w szpitalu w Turku- wniosek skierowany do Radnego Powiatowego P. Wojciecha Ruska

Prezes jednostki dh Jarosław Kawczyński na zakończenie zebranie podziękował wszystkim, którzy pomagali nam w 2016 roku, złożył życzenia na przyszły rok i zaprosił uczestników na tradycyjny poczęstunek.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.
Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja...

Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja zatacza...

2 czerw.
Pożar drewnianej szopy w Przykonie. W akcji...

Pożar drewnianej szopy w Przykonie. W akcji brało...

25-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama