Mikołajkowy Pobór Krwi dla Agaty. Przyłącz się i Ty!

piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

Uczniowie z Kaczek najlepsi w "Językowym Show"

Uczniowie z Kaczek najlepsi w
 

W dniu 28 marca 2017 r. reprezentacja 22 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w V edycji „Językowego Show”, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie.

Konkurs odbywał się w siedzibie PWSZ w Centrum Wykładowo – Dydaktycznym Auli Jana A. P. Kaczmarka. Udział reprezentacji naszej szkoły zakończył się ogromnym sukcesem naszych uczniów oraz nauczycieli, gdyż to właśnie drużyna Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zajęła najwyższe pierwsze miejsce w tym prestiżowym przedsięwzięciu. Konkurs języków obcych skierowany był dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym miasta Konina i rejonu konińskiego . Patronat nad konkursem objęty został przez Prezydenta Miasta Konina, Starostę Konińskiego oraz Rektora PWSZ w Koninie.

reklama

Nasza reprezentacja zdobyła dla szkoły wartościowe nagrody, były to: bony pieniężne do sieci sklepów Media Expert, słowniki obcojęzyczne, nagrody książkowe, albumy, gadżety oraz dyplomy. Honorowymi gośćmi konkursu byli wiceprezydent miasta Konin pan S. Łukaszewski, wicestarosta powiatu konińskiego pan W. Kocaj oraz wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało – „Film, Teatr, Musical – podróż w krainie wyobraźni”. Głównym zadaniem konkursu było przygotowanie prezentacji w językach obcych na bazie utworów: „Deszczowa piosenka”, „Jezioro Łabędzie” oraz „Cierpienia młodego Wertera”. Prezentacja, którą przygotowała nasza szkoła, zawierała tekst w języku angielskim i niemieckim, piosenkę, tańce a uczniowie ubrani byli w stroje charakterystyczne dla utworu „Cierpienia młodego Wertera”, które na tę okazję wypożyczyliśmy z teatru w Kaliszu. Oprócz występu artystycznego, w przerwach między prezentacjami, wybrani reprezentanci naszej drużyny odpowiadali w języku polskim na pytania dotyczące treści danych utworów. W ten sposób zdobywali oni dodatkowe punkty dla naszej szkoły. Podczas występu drużyny z ZSR mogliśmy podziwiać brawurowo wykonanego walca przez Przemysław Kosa oraz Julię Kubś. Na uwagę zasługuje również zapierający dech w piersiach taniec Czarnego Łabędzia wykonany przez Patrycję Gruchot, który pojawił się w finałowej scenie naszego występu.

Udział drużyny naszej szkoły był doskonałą okazją do motywowania uczniów, aby pogłębiali wiedzę z języków obcych, mobilizował do samodzielnej i zespołowej pracy, przełamywał bariery językowe, wpływał na podniesienie poziomu umiejętności językowych. Uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość nawiązania współpracy, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między szkołami z powiatu konińskiego. Była to również kolejna okazja do promowania wiedzy i umiejętności uczniów Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za cenny wkład pracy oraz a godne reprezentowanie naszej szkoły. W „Językowym Show” wzięli udział następujący uczniowie:

reklama

Krzysztof Pańczyk – kl. II TMR, Przemysław Kos – kl. II TPSI, Julia Kubś – kl. ITPS, Patrycja Gruchot - kl. III LOB, Sebastian Pucek – kl. ITPS, Kacper Okoński – kl. IITPSI, Krystian Grzywacz – kl. II TEOŻ, Patrycja Cieślak – kl. IITSOR, Karolina Rosiak – kl. IITSOR, Aleksandra Wróblewska - kl. TIISOR, Klaudia Pawlaczyk – kl. IITSOR, Justyna Kubiaczyk – kl. IITSOR, Nikola Łaszczewska – kl. IITSOR, Karolina Ścibior – kl. IITSOR, Natalia Biniek – kl. ITSOR, Daria Pyziak – kl. ITSOR, Krzysztofa Pawlak – kl. ITSOR, Nikola Putiatycka – kl. ITSOR, Klaudia Jasiakiewicz – kl. ITSOR, Justyna Grabowska – kl. ITSOR, Magdalena Pisarska – kl. ITSOR, Wiktoria Jafra – kl. ITSOR.

Za przygotowanie konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele: pani Agnieszka Taranowicz, pani Agnieszka Pinkowska, pani Elżbieta Wojciechowska, pani Agnieszka Wróblewska oraz pani Anna Panfil.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym...

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA...

1 grudz.
Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

2 paźd.
Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama