wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kaczki Średnie: Zawierzyć swoją przyszłość

Kaczki Średnie: Zawierzyć swoją przyszłość
 

Wśród półtoratysięcznej grupy z rejonu konińskiego dnia 28.03.2017, 48 uczniów najstarszych klas naszej szkoły udało się na coroczną pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę.

Wprawdzie przeważały prośby o zdaną maturę, ale młodzież widziała w całej naszej wspólnej wyprawie i modlitwie możliwość zawierzenia swoich losów Matce Bożej. Czas ostatniej klasy to ogromne wyzwania, jak rozeznać swoje powołanie. Wśród wielu dróg trzeba wybrać tę właściwą. Nie jest to proste zadanie a od odpowiedzi zależy nasze poczucie szczęścia i spełnienia. Do refleksji nad przyszłością skłaniały nauki rekolekcyjne podczas konferencji ks. Tomasza Wieczorka, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, wspólna Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa oraz Akt Zawierzenia NMP Królowej Polski.

Pielgrzymi otrzymali pamiątkowe dziesiątki różańca z napisem „Matura”, które mają stanowić motywację do modlitwy różańcowej przed maturą i w obliczu podejmowanych ważnych decyzji. Opiekunami grupy byli: Sławomir Kosobudzki, Elżbieta Krawczyk, Elżbieta Szewczyk i Dariusz Jasak.

reklama

materiał nadesłany - Dariusz Jasak

Podobne artykuły

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

13 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama