poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

XVII Międzynarodowy Konkurs Stolarski

XVII Międzynarodowy Konkurs Stolarski
 

W dniach 2 - 3 kwietnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku uczestniczyli w XVII Międzynarodowym Konkursie Stolarskim, który odbył się w Szkole Zawodowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie.

Celem przedsięwzięcia było nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami i szkołami, podniesienie rangi zawodów stolarskich, a przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania umiejętności stolarskich.

reklama

Uczestnicy konkursu, w tym reprezentujący naszą szkołę uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z klasy III sa: Tomasz Wojdziak i Jakub Tomasik, musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie ręcznej i mechanicznej obróbki drewna, montażu wyrobów oraz obróbki wykończeniowej.

Konkursowe zadanie polegało na dokładnym odczytaniu rysunku technicznego, obróbce i wykonaniu pojemnika na chusteczki higieniczne. Uczniowie wykonywali następujące czynności:
- połączenie kołkowe,
- nawiercanie i łączenie elementów,
- obróbkę wykańczającą,
- montaż wyrobu.

Ocenie podlegało wykonanie wyrobu, jego jakość, a także przestrzeganie podczas zmagań konkursowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, za co otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Opiekę nad uczniami sprawowała Zofia Gruszczyńska.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022

2 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
Wideo: Radni PSL za wyższymi płacami dla...

Wideo: Radni PSL za wyższymi płacami dla nauczycieli...

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama