piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Urodziny Miasta, judo, biegi i konie. Nadchodzi weekend pełen emocji

Urodziny Miasta, judo, biegi i konie. Nadchodzi weekend pełen emocji
 

Rozpoczęła się wiosna, zbliża się majówka, więc nie dziwi to, iż kwiecień obfituje w wiele imprez. Najwięcej emocji wzbudza koncert Big Bandu i Krzysztofa Cugowskiego, a także BEKO JUDO CUP 2017, ale coś dla siebie znajdą także miłośnicy biegania, piłki nożnej, koni i kabaretu.

W piątek 21 kwietnia zaczniemy intensywnie celebrować Urodziny Miasta. O godz. 18:00 warto zawitać do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Parkowej, gdyż odbędzie się tam wspólny koncert Krzysztofa Cugowskiego oraz turkowskiego Big Bandu. Wstęp wolny.

Zobacz koniecznie zapowiedź piątkowego koncertu z okazji Urodzin Miasta Turku

reklama

Kolejnym hitem weekendu będzie na pewno to, co wydarzy się w niedzielę 23 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Turku. Oto bowiem nadarzy się okazja, by zafundować sobie solidną dawkę sportowych emocji i już od godz. 12:00 kibicować podczas zawodów BEKO JUDO CUP 2017! Jak wskazują Organizatorzy, wydarzenie będzie miało charakter Mistrzostw Ziemi Tureckiej w tej właśnie dyscyplinie sportu. Do kibicowania zachęcają Klub Sportowy JUDO TURek oraz Kasztelania Brudzew.

Zobacz, jak w ubiegłym roku wyglądała sportowa rywalizacja zawodników judo

Pozostałe wydarzenia

Sobota 22 kwietnia upłynie nam na sportowo. Wtedy to w parku im. Żeminy Składkowskiej odbędzie się II Bieg Turku Cursus Turcoviste. Imprezie przyświeca hasło „Biegamy i gramy dla Witka”. Bieganie rozpocznie się o godz 11:00 i potrwa kilka godzin, a w międzyczasie będzie można wysłuchać występów chóru nauczycielskiego, zespołów Cygański Wiatr i Greasen. Nie zabraknie też dmuchańców, stoisk gastronomicznych, wspólnego ogniska.

reklama

Tego samego dnia wiele dziać się będzie w gminie Turek. W Słodkowie, o godz. 14:30, rozpocznie się „Marsz po zdrowie”, którego organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Edukacja Kultura Sport”. Zgłoszenia udziału w „Marszu po zdrowie” przyjmowane są do piątku 21 kwietnia, do godz. 15:00, w sekretariacie szkoły. Wpisowe to jedynie 5 zł.

Wcześniej, bo o godz. 10:00, w Kowalach Księżych odbędzie się otwarcie sezonu jeździeckiego i piknik rodzinny. Prócz zawodów, jakie będą rozgrywane, na przybyłych czekać będą takie atrakcje, jak mini zoo, plac zabaw, oprowadzanka na kucach, kiermasz, występ artystyczny itp. informacji odnośnie zawodów w Stajni Roka pod nr tel 603501703 / 697535107, bądź drogą e-mail: stajnia.roka@vp.pl.

Także w sobotę zapraszamy na kolejny mecz piłki nożnej w ramach walki o mistrzostwo klasy okręgowej. 22 kwietnia na stadionie 1000-lecia w Turku zmierzą się MKS Tur 1921 Turek i Polonia Golina. Początek spotkania o godz. 17:00. W przerwie meczu przewidywany jest konkurs dla kibiców. Cena biletu to jedyne 5 zł, ulgowy 3 zł. Kobiety i dzieci do lat 13 – wstęp wolny.

Jeśli chodzi o niedzielę 23 kwietnia, to Oddział PTTK w Turku, Nadleśnictwo Turek, Gimnazjum w Słodkowie i Iva PIT Piotr Itczak zapraszają na Integracyjną imprezę na orientację. Wydarzenie to jest organizowane w ramach obchodów urodzin Miasta Turku. Start rajdu odbędzie się 23 kwietnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym po prawej stronie za Nadleśnictwem. Impreza odbędzie się w 3 kategoriach: trasa nr 1 – dla osób indywidualnych, trasa nr 2 – dla drużyn rodzinnych, trasa nr 3 – dla drużyn szkolnych.

W niedzielę, o godz. 16:00 w siedzibie stowarzyszenia Przystań, będziemy mogli śmiać się z kabaretowych improwizacji grupy Improbrać. Bilety na wydarzenie kosztują 15 zł / 20 zł. Można je zakupić w siedzibie stowarzyszenia Przystań, Miejskiej Bibliotece Publicznej lub w Muzeum Miasta Turku.

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy futbolu. W niedzielę na stadionie w Tokarach zmierzą się "sąsiedzi zza miedzy" czyli Orzeł Kawęczyn i Grom Malanów. Początek spotkania o godz. 17:00.

AW, MD

Podobne artykuły

Polonia Golina - Tur 1921 1-5

Polonia Golina - Tur 1921 1-5

26-09-2017
Wideo: Improbrać na scenie w Przystani

Wideo: Improbrać na scenie w Przystani

24-04-2017
Improbrać zaskakiwała i bawiła

Improbrać zaskakiwała i bawiła

23-04-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama