sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Brudzew: Kosztowne treningi dzieci? Nie w Kasztelani, ale za miedzą już tak

Brudzew: Kosztowne treningi dzieci? Nie w Kasztelani, ale za miedzą już tak
 

W czwartek 27 kwietnia odbyła się XXXIII sesja Rady Gminy Brudzew. Jej uczestnicy zapoznali się z rocznym sprawozdaniem z działalności GKS Kasztelania Brudzew. Prezes klubu zwracał uwagę na to, jak dobre warunki do treningów najmłodszych są tworzone w gminie i to bez sięgania do portfeli rodziców, co jest sytuacją odmienną od tego, co dzieje się np. w pobliskim Władysławowie.

Prezes Szymański mówił podczas sesji, że ostatnie miesiące nie były łatwym czasem dla Kasztelanii. Zmarł wiceprezes Józef Szurgot, a z funkcji prezesa zrezygnował z powodów zdrowotnych Ireneusz Walkowski. Były to bolesne momenty, ale jak zauważa Marcin Szymański, klub wciąż prężnie działa, na jego rzecz pracuje sporo osób pełnych zapału.

reklama

Uważam, że klub podąża dobrą drogą – mówił prezes Kasztelanii. Marcin Szymański zaznaczył, że podziękowania należą się też władzom gminy. Wójt i radni okazują zrozumienie dla potrzeb klubu i wspierają go. Dzięki temu na przestrzeni ostatnich lat powstała piękna hala w Brudzewie, powstał Orlik, piłkarze grają na niezłym boisku, budowana jest nowa szatnia.

Młodzi piłkarze mają wszystko, czego potrzebują. Stroje, buty, torby. Niebawem chcemy wysłać ich tez na obozy sportowe. Pewnie nie będzie nas stać, żeby pokryć cały koszt obozu, ale na pewno dzieciom je dofinansujemy – stwierdził Marcin Szymański.

Prezes Szymański dodał, że wie co mówi, gdyż widzi, co dzieje się w innych gminach i ma porównanie. – Niestety w innych gminach nie ma tak dobrze. Państwo np. wiecie, że we Władysławowie, gdy ktoś chce posłać dziecko na trening, to musi zapłacić 100 zł na miesiąc, gdy posyła do którejś z dwóch akademii, które tam weszły. Wchodzą podmioty prywatne. W Turku też niestety dziecko, które chce grać, płaci składkę 50 zł. I to nie 50 zł na rok, tylko 50 zł na miesiąc. U nas dzieci naprawdę mają świetne warunki. To skutkuje też zaszczepieniem w naszych dzieciach odpowiedzialności, systematyczności, poczucia obowiązku. Mają swoją pasję, mają trening.

reklama

Kończąc prezentację sprawozdania prezes Szymański jeszcze raz podziękował wszystkim samorządowcom za współpracę i życzliwość.

AW

Podobne artykuły

Aktywne ferie wychowanków KS Judo Turek i...

Aktywne ferie wychowanków KS Judo Turek i Kasztelani...

12 lt.
Rodzice i karatecy trenowali razem w Klubie...

Rodzice i karatecy trenowali razem w Klubie Sportów...

22 st.
Wigilia  Klubowa KS Judo Turek  i GKS...

Wigilia Klubowa KS Judo Turek i GKS Kasztelani...

29-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama